Ukrayna Büyükelçiliğinden İzmir'e geçmiş olsun mesajı

31 Ekim 2020, 11:56

Ukrayna Büyükelçiliği dün depremle sarsılan İzmir için geçmiş olsun mesajı yayımladı.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçiliğinin Twitter hesabından dün İzmir’in Seferihisar ilçesinde saat 14.51’de richter ölçeğine göre 6,6 şiddetinde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle dün akşam saatlerinde bir geçmiş olsun mesajı paylaşıldı.

Mesajda yer verilen ifadelerin tamamı şöyle:

“İzmir’de meydana gelen deprem felaketi sebebiyle hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına baş sağlığı dileriz. Yaralananların en kısa sürede sağlıklarına kavuşmalarını temenni ediyoruz. Dost Türk halkına en derin geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.”

İzmir dün öğle saatlerinde çok şiddetli ve uzun süren bir depremle sarsıldı. Merkez üssü İzmir’in Seferihisar ilçesi olan deprem, saat 14.51’de richter ölçeğine göre 6,6 şiddetinde meydana geldi. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) meydana gelen deprem nedeniyle can kaybının 17’ye yükseldiğini açıkladı.

İzmir’de dün öğle saatlerinde gerçekleşen deprem bütün yurdu seferber etti. AFAD, depremde 17 kişinin yaşamını yitirdiğini 709 kişinin de yaralı olarak kurtarıldığını açıkladı. AFAD, Ege Bölgesi genelinde hissedilen deprem sonrasında İzmir ve Aydın başta olmak üzere depremden etkilenen tüm illerde alan tarama çalışmalarının devam ettiğini ve TSK’nın da havadan tarama çalışmalarına destek verdiğini kaydetti.

Depremle sarsılan İzmir’de enkaz altındaki vatandaşları arama kurtarma çalışmaları sürerken, son olarak 17 saat sonra enkaz altındaki 3 kişiye daha ulaşıldı.

Bölgede arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

deprem
İzmir
Bunlara da bakın: