Ukrayna: Bugün Lugansk bölgesinden 57 kişi tahliye edildi

Güncel
Manas
21 Mayıs 2022, 23:06
Manas
21 Mayıs 2022, 23:06

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal girişimi, özellikle doğu bölgelerindeki saldırıları sürerken sivillerin tahliyesi de devam ediyor. Bugün Lugansk bölgesinden Ukrayna’daki sivillerin tahliyesi gerçekleştirildi. Lugansk Askeri İdaresi Başkanı Sergiy Gayday, sivillerin tahliyesi ile ilgili, “Bugün, 21 Mayıs itibariyle bölgemizde 57 kişi tahliye edildi.” dedi.

Lugansk Askeri İdaresi Başkanı Sergiy Gayday, 21 Mayıs 2022 tarihinde, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Lugansk bölgesine bağlı Severodonetsk, Lisiçansk ve Belogorovka kentlerinden 57 sivilin tahliye edildiğini duyurdu. Gayday aynı zamanda, bölgedeki zor duruma rağmen daha güvenli yerlere gitmeye karar verenlerin günlük kurtarma çalışmalarının devam ettiğini kaydetti. Bölgede devriyelerin ve polis ekiplerin vesilesiyle, sivillerin daha güvenli bir şekilde tahliye edildiğinin ve yerleşim birimlerine insani yardım malzemelerin, erzakların ulaştırıldığının altını çizdi.

21 травня з Луганщини евакуювали 57 людей

LUGANSK BÖLGESİNDEN 57 VATANDAŞIN TAHLİYESİ GERÇEKLEŞTİ

Lugansk Askeri İdaresi Başkanı Sergiy Gayday, “Bugün 21 Mayıs itibariyle, Lugansk bölgesinde zor şartlara rağmen, Severodonetsk, Lisiçansk ve Belogorovka kentlerinden 57 vatandaşımızı tahliye ettik.” ifadesini kullandı.

Ayrıca Gayday, Lugansk bölgesinin sürekli işgalci Rus birliklerinin ateşi altında olduğunu, bölgede çok sayıda evlerin, altyapı tesislerinin, eğitim kurumlarının ve hastanelerin bombalandığını sözlerine ekledi.