Ukrayna bayrağı taşıyan Kazakistanlı boksör Raimkulov: Putin bir katil

Haberler
Manas
31 Mart 2022, 21:34
Manas
31 Mart 2022, 21:34

Kazakistanlı boksör Temirlan Raimkulo, ABD’de bir boks müsabakasında Ukrayna bayrağıyla ringe girdi. Rakibi Isaiah Seldon’u dördüncü raunda yenen Kazak boksör, müsabakanın ardından işgalci Rus ordusunun Ukrayna’daki çocukları öldürmesiyle ilgili açıklamasıyla gündeme düştü.

Kazakistanlı boksör Temirlan Raimkulov, 27 Mart 2022 tarihinde ABD’nin Pensilvanya eyaletinde yer alan Philadelphia’da rakibi Isaiah Seldon ile karşılaştı. Ringe Ukrayna bayrağıyla çıkan Kazak boksör, Amerikalı rakibi Isaiah Seldon’u (14-5-1, 5 KOs) mağlup etti. Unvanını koruyan Kazak boksör Raimkulov, rakibini yenmesinin ardından yaptığı açıklamada Ukrayna’yı desteklediğine dikkat çekerek, “Anrenörüm ve amcam Ukraynalı. Savaşa dur demeliyiz!” dedi.

Боксер Темирлан Раимкулов назвал Путина убийцей / НВ

KAZAK BOKSÖR RAİMKULOV: PUTİN BİR KATİLDİR

Kazakistanlı boksör Temirlan Raimkulov, “Amcam ve antrenörüm Ukrayna’dan olduğu için Ukrayna’ya desteğimi ifade etmek istiyorum. Ama şimdi Ukrayna’da korkunç şeyler oluyor. Rus ordusu masum insanları öldürüyor… Savaşa dur demeliyiz! Putin bir katildir! ” ifadesine yer verdi.