Ukrayna, Azerbaycan'da ilk fahri konsolosluğunu açtı

27 Ekim 2020, 14:50

Ukrayna’nın Bakü Büyükelçiliği binasında, bugün Ukrayna’nın Şamahı Fahri Konsolosunun atanması yapıldı. Fahri Konsolos Kasımov’un patenti ve görev kimliği yapılan tören ile teslim edildi.


Ukrayna’nın Bakü Büyükelçiliği binasında, Ukrayna’nın Şamahı Fahri Konsolosunun atanması vesilesiyle bugün resmi tören düzenlendi. Ukrayna’nın Azerbaycan Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, “Tören sırasında Ukrayna’nın Azerbaycan Büyükelçisi Vladıslav Kanevskıy, Ukrayna’nın yeni atanan Şamahı Fahri Konsolosu Mehrali Kasımov’a konsolosluk patenti ve görev kimliğini takdim etti. Taraflar, Ukrayna’nın Şamahı Fahri Konsolosunun görev ve sorumlulukları hakkında bir anlaşma imzaladı.” ifadelerine yer verldi.

Kıyiv Uluslararası İlişkiler Enstitüsü mezunu olan iş adamı Mehrali Kasımov, uluslararası SAP ve DeGolyer & MacNaughton Corporation şirketlerde çeşitli görevlerde bulundu.

UKRAYNA VE AZERBAYCAN’IN İŞ BİRLİĞİNİ GELİŞTİRECEK

Açıklamada ayrıca, “Azerbaycan’da Ukrayna’nın ilk fahri konsolosluğunun açılması, iki ülke arasındaki yüksek iş birliği dinamiklerinin bir kanıtıdır ve ülkelerimiz arasındaki ticari, ekonomik, kültürel, insani ve bölgesel bağların daha da genişlemesi için elverişli koşullar yaratmaktadır.” denildi.

Mehrali Kasımov
Ukrayna'nın Şamahı Fahri Konsolosluğu
Vladıslav Kanevskıy
Bunlara da bakın: