Ukrayna-Almanya ortak yapımı Volcano, İstanbul Film Festivalinde seyirciyle buluştu

Haberler
Anife Bilal
07 Nisan 2019, 14:36
Anife Bilal
07 Nisan 2019, 14:36

İstanbul Film Festivali çerçevesinde Ukrayna-Almanya yapımı Yanardağ (Volcano) filmi gösteriliyor.

Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosluğundan konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre festival çerçevesinde ilk kez Beyoğlu’nda gösterilen filme büyük ilgi gösterildiğini ve gösterimden sonra filmin yapımcısı Olena Yerşova’nın izleyicilerle sohbet ettiğini belirtildi.

Açıklamada Volcano (Yanardağ) filminin 9 ve 10 Nisan tarihlerinde de tekrar İstanbullu seyirciyle buluşacağı belirtildi.

Seanslar hakkında bilgi edinmek ve bilet almak için İKSV’nin (İstanbul Kültür Sanat Vakfı) filmle ilgili sayfasına bakılabilir.

VOLCANO (YANARDAĞ) FİLMİ

Ukraynalı belgeselci Roman Bondarçık’un (Bondarchuk) çekmiş olduğu ilk kurmaca film olan “Volcano” (Yanardağ), gerçekliğin sınırlarını fanteziye doğru genişletiyor. Kırım sınırında, insanların çaresizlikten güldükleri ıssız ve çorak Herson bölgesinde geçen bir kara komedi olan film yolda kalan AGİT çevirmeni Lukas’ın başına gelenleri anlatıyor. Gidecek bir yeri olmadığı için Vova adında çılgın bir adamın evine sığınan Lukas, kısa sürede bu ücra köyün akıl dışı evrenine alışır, Vova’nın kızı Maruşka’yla yakınlaşır hem de taşrada yaşama fikrine ısınmaya başlar.