Twitter’dan Hollandalı ırkçı siyasetçiye şok!

Güncel
_QHA Ankara
31 Mayıs 2019, 23:23
_QHA Ankara
31 Mayıs 2019, 23:23

Twitter, Hollanda’nın Hürriyeti Partisi’nin (PVV) ırkçı ve İslam karşıtı lideri Geert Wilders’in hesabını, attığı bir tweet yüzünden geçici olarak dondurdu. 

Twitter, ırkçı söylemleriyle gündeme gelen Hollandalı siyasetçi Geert Wilders’in hesabının, nefret ifade ettiği için askıya alındığını açıkladı. 

Wilders, Twitter hesabının askıya alınması sebebiyle yaptığı açıklamada, “Demokrats 66 partisinin liderini eleştirdiğim bir tweet yüzünden hesabımın askıya alınması inanılmaz. Bunun sürekli olabileceği tehdidinde bulunuldu. Bana ölüm tehditleri gönderen Twitter hesapları açık” dedi. 

Wilders’in hesabının askıya alınmasına sebep olan tweet’i ise şu şekilde:  “Hadi, sınırları açık bırakarak daha çok İslam ithal eden, sonra da bunun sonuçları olan, antisemitizm, namus cinayetleri, kadın sünneti, terörizm ve nefret için timsah gözyaşları döken D66 salaklarına hep karşı duralım.” 

Hollanda Türk İslam Kültür Federasyonu (TICF) 2018 kasımında Twitter’a, Wilders’in hesabının temelli kapatılmasını isteyen bir mektup göndermişti.