TÜRKSOY Gençlik Korosundan Sancak, Yeni Pazar'da konser

Güncel
Oğuzhan Batur
21 Temmuz 2019, 15:14
Oğuzhan Batur
21 Temmuz 2019, 15:14

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı Gençlik Korosu, Sırbistan’da Boşnak nüfusun yoğun yaşadığı Sancak bölgesindeki Yeni Pazar şehrinde konser verdi.

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Gençlik Korosu, Türkiye’nin Belgrad Büyükelçiliği ile Yunus Emre Enstitüsü himayesinde Yeni Pazar Kültür Merkezi’nde düzenlenen konserde, TÜRKSOY’un üyesi olan Türkiye, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan ve Türkmenistan’dan türküler seslendirdi.

TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Yeni Pazar’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Konserimizi Yeni Pazar’da gerçekleştirmemiz tesadüf eseri değil. Yeni Pazar Dans Topluluğu da bizim iki büyük etkinliğimize katılmıştı.” diye konuştu.

Yeni Pazar Kültür Merkezi Müdürü Husein Memic de TÜRKSOY konserinin bu şehir için çok değerli olduğunu kaydederek “Böyle konserlerin Yeni Pazar’da da düzenleniyor olması bizim için gurur verici.” dedi. Bu yıl Avrupa’nın Kültür Başkenti olarak seçilen Filibe’deki konserin ardından Sırbistan’a gelen TÜRKSOY ekibi, 1 Ağustos2019 ‘a kadar sırasıyla Budva, Cetinje, Dubrovnik, Trogir ve Lizbon şehirlerinde sahne alacak.