TURKSİD’den Ukrayna'nın İstanbul Başkonsolosuna ziyaret

28 Eylül 2019, 19:28

Bir süre önce İstanbul merkezli olarak kuruluş toplantısını gerçekleştiren iş adamları derneği TURKSİD (Türkiye Ukrayna Romanya Kırım Sanayici İş İnsanları Derneği), Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman’ı makamında ziyaret etti.

TURKSİD kurucu yönetim kurulunu 27 Eylül 2019’da makamında kabul eden Başkonsolosu Gaman, Türkiye ile Ukrayna arasında her geçen gün artan ekonomik ilişkilerin önemine dikkat çekerek,  “iş adamları oluşumunun Türkiye ile Ukrayna arasında bir köprü olması” dileğinde bulundu.

TURKSİD Başkanı Ertan Baştuhan da iş adamları girişiminin İstanbul ve Kıyiv (Kyiv) merkezli olarak yapılanması için çalışmalarını  sürdürdüklerine işaret ederek, “Son dönemde iki ülke arasında her alanda gelişen ilişkiler ekonomik ağırlıklı olarak büyüyor. Türk, Ukrayna, Romanya Kırım İş İnsanları Derneği olarak amacımız gelişen ilişkilerin ivme kazanmasına katkıda bulunabilmek. Şirket kuruluşundan, yatırım teşvikine ve yasal düzenlemelere kadar bir dizi alanda iki ülke iş adamlarına mevcut fırsatların sunulması konusunda katkıda bulunmak amacındayız” dedi.

Ziyarete kurucu yönetim kurulu üyeleri Sinan Has, Kadir Şadoğlu ve Adem Cabbarov da katıldılar.

TURKSİD olarak Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Sayın Oleksandr Gaman ı ziyaret ettik.cok sıcak bir havada guzel ve olumlu görüsme oldu kendisinede gösterdiği misafirperverlikten dolayıda teşekkür ederim.

Опубліковано Ertan Baştuhan Пʼятниця, 27 вересня 2019 р.
Ertan Baştuhan
Oleksandr Gaman
TURKSİD
Bunlara da bakın: