TURKSİD Ukrayna üyeleri: Asıl iş bundan sonra başlıyor

Güncel
Mehmet Berk Yaltırık
10 Şubat 2020, 00:01
Mehmet Berk Yaltırık
10 Şubat 2020, 00:01

Türkiye Ukrayna Romanya Kırım Sanayici İş İnsanları Derneği (TURKSİD) Ukrayna Derneği, 8 Şubat 2020’de açıldı. Açılış töreninde derneğin kurucu yönetim kurulu üyeleri QHA’ya değerlendirmelerde bulundu.

Derneğin kurucu yönetim kurulu üyeleri dernekle ilgili gelecekten beklentilerini ve farklı devletlerdeki iş çevrelerini bir araya getirmeye yönelik hedeflerini dile getirdiler.

“BİZİM KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIKTIR”

TURKSİD Ukrayna kurucu yönetim kurulu üyesi ve iş adamı Ahmet Kırımlı:

“Bu dernekle ilgili geleceğe dair çok beklentimiz var. Özellikle arkadaşların söylediği gibi küçük, orta işletmeler için bir zemin sağlamak hususunda. Çünkü büyükler her zaman yolunu bulur, küçükler için zordur. Biz aslında kendi imkanlarımızı, tanıdıklarımızın imkanlarını birbirimize sunmak amacıyla bu derneği kurduk. Çünkü birlikten kuvvet doğar, bizim amacımız bu. Açılış beklentimizin üstünde gerçekleşti. Bizim kapımız her zaman açıktır.”

“BAŞARACAĞIMIZA İNANIYORUM”

TURKSİD Ukrayna kurucu yönetim kurulu üyesi ve iş adamı Feliks Karaev:

“Burada halkımızdan insanları daha yüksek pozisyonlara çıkartıp, hem ekonomik açıdan hem sosyal açıdan onların buraya uyum sağlamalarını kolaylaştırmayı amaçlıyoruz. Açılış çok güzel geçti. Pek saygıdeğer insanlar katıldı. Sadece Türkiye’dekilerin değil, Ukraynalıların da çok ilgisini çekti. Derneği sadece burada Ukrayna’da yaşayanlara, sadece Kırımlılara ait diye düşünmeyelim. Aynı çatı altında biz bütün Türkçe konuşanları bünyemize almayı hedefliyoruz. Hepsi sıcak bakıyorlar çünkü burada Ukrayna’da yaşayan ve Ukrayna vatandaşlığı olan farklı farklı milletler var. Bunu başaracağımıza inanıyorum. Bu ilk adımımızdı, asıl zor iş şimdi başlıyor.”

“TURKSİD’İN ÖNEMLİ BİR EKSİKLİĞİ GİDERECEĞİNE İNANIYORUM”

TURKSİD Ukrayna kurucu yönetim kurulu üyesi ve EkoAvrasya Ukrayna Başkanı Avukat Evren Damyan:

“Sivil Toplum Kuruluşları ülkelerin gelişiminde büyük önem taşımaktadır. Özellikle iş dünyasına yönelik çalışmalar önemli çalışmalardır. Ukrayna’da kurulmuş olan TURKSİD’in önemli bir eksikliği gidereceğine inanıyorum.”

“ORGANİZASYONUN BAŞARISIZ OLMA ŞANSI YOK”

TURKSİD Ukrayna kurucu yönetim kurulu üyesi ve iş adamı İsmail Hacıoğlu:

“Beklediğimiz gibi yüksek katılımlı bir açılış oldu. TURKSİD’le bütün Ukrayna’da yaşayan Türk dünyasını, Ukraynalılarla beraber birleştirerek çok devletli bir organizasyon yapacağımıza inanıyorum. Bu bizim için olmazsa olmaz. Organizasyonun başarısız olma şansı yok. Niye yok? Yönetim kuruluna koyacağımız insanları ince eleyip sık dokuyacağız, bütünleştirici, herkesi toplayacak insanları koyacağız. Biz bunu organize ettikten sonra çok başarılı olacağına inanıyorum.”

“BU AÇILIŞ İLK ADIM”

TURKSİD Ukrayna kurucu yönetim kurulu üyesi ve iş adamı Lenur Mambetov:

“Bugün TURKSİD açıldı. Ama bu açılış ilk adım. Çünkü en önemli kısım çalışma aşaması. Ne zaman iyi çalışacağız, ne zaman pek çok insanı TURKSİD’e çağıracağız ve seçkin bir platform oluşturacağız, o zaman biz diyeceğiz ki doğru yoldan gidiyoruz. Biz herkesi selamlıyoruz. Biz çalışmak istiyoruz ve herkesi davet ediyoruz.”