TURKSİD, İstanbul Aydın Üniversitesi ile işbirliği protokolü imzaladı

Bilim ve Teknoloji
Ozan Barış Erim
26 Ağustos 2020, 15:36
Ozan Barış Erim
26 Ağustos 2020, 15:36

Türkiye Ukrayna Romanya Kırım Sanayici İş İnsanları Derneği (TURKSİD), İstanbul Aydın Üniversitesi Teknoloji Transfer ve Proje Yönetim Ofisi ile işbirliği anlaşması yapıldı.

İşbirliği protokolünü TURKSİD Başkanı Ertan Baştutan ve İstanbul Aydın Üniversitesi Teknoloji Transfer ve Proje Yönetim Ofisi Direktörü Dr. Öğr. Üyesi Ali Kurt imzaladı.

TURKSİD, İstanbul Aydın Üniversitesi Teknoloji Transfer ve Proje Yönetim Ofisi AR-GE kulübü ile Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesinde bugün bir işbirliği protokolü imzaladı. Gerçekleştirilen imza törenine TURKSİD heyetinden; Ertan Baştuhan, Serkan Ateş, Haluk Yaşayanlar, Gökhan Bektaş, Hasan Yücel Mıstıklar, Abdülkadir Şadoğlu, Okun Arkat, Servet Kaçamak katıldı.

ORTAK PROJELER GELİŞTİRİLECEK

İmzalanan protokol ile TURKSİD ve İstanbul Aydın Üniversitesi arasında yapılacak iş birliği doğrultusunda, üniversite-sanayi arasında teknoloji transferinin sağlanması ve sanayinin akademik destek alması ve üniversitenin piyasanın ihtiyacına yönelik iş geliştirmesi, ortak projeler geliştirilmesi hedefleniyor.

İŞBİRLİĞİ KAPSAMINDA YAPILACAKLAR

Yapılacak işbirliği kapsamında; ortak çalışmalarına vesile olacak akademisyen-işletme eşleşmesini hızlandıran bir iş modelinin İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından geliştirilmesi, İstanbul Aydın Üniversitesi tarafından TURKSİD üye işletmeler ile üniversite akademisyenleri arasında hızlı eşleşmelerin sağlandığı bir platformun geliştirilmesi, teknolojik yenilik alanında ar-ge, tasarım gibi rekabeti güçlendiren faaliyetlerde, ulusal ve uluslararası fon programlarına yönelik proje geliştirme ve yürütme konularında her iki tarafın yazılı mutabakatıyla ortak çalışmalar yapılması, TURKSİD bünyesinde gerçekleştirilecek ihtiyaç analizi, fizibilite, mentörlük çalışmaları ve benzeri faaliyetlerde İstanbul Aydın Üniversitesi’nin teknik ve akademik bilgi birikiminin ve tecrübelerinin çalışmaya aktarılması, TURKSİD ve bünyesinde bulunan işletmelerin ihtiyaç duyduğu eğitim ve danışmanlık faaliyetlerinde İstanbul Aydın Üniversitesi teknik ve akademik bilgi birikimi ve deneyiminin çalışmaya aktarılması gibi çalışmalar yapılacak.