TURKSİD iş insanlarının kurduğu TurkVest Yatırım A. Ş.'nin açılışı yapıldı

Ekonomi
Mehmet Berk Yaltırık
26 Haziran 2021, 21:08
Mehmet Berk Yaltırık
26 Haziran 2021, 21:08

TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği, iş insanlarının bir araya gelerek kurdukları TurkVest Yatırım A. Ş.’ni açılış töreni bugün İstanbul’da gerçekleştirildi.

TURKSİD Uluslararası İş İnsanları Derneği, iş insanlarının bir araya gelerek kurdukları TurkVest Yatırım A. Ş. törenle açıldı. Bugün düzenlenen törene TURKSİD Başkanı Ertan Baştuhan, İstanbul Ukrayna Başkonsolosluğunu temsilen Ukrayna Konsolosu Maksım Vdovıçenko (Maksym Vdovychenko), TURKSİD İl Başkanları ve üyeleri ile misafirler katıldı.

TURKSİD’den 25 iş insanının bir araya gelerek kurduğu yeni yatırım şirketi TurkVest Finansal Yatırımlar A.Ş.’nin, İstanbul’daki şirket merkezinde düzenlenen kahvaltı ve imza töreninden sonra ticari faaliyetlerine başladığı bildirildi.

Törende 26 Haziran vesilesi ile Kırım Tatar Bayrak Günü de kutlandı.

Türkiye, Ukrayna, Polonya, Macaristan ve Romanya gibi ülkelerde doğrudan yatırımlar yapmayı ve aynı zamanda inovatif girişimlerin yatırım turlarına katılmayı planlayan TurkVest, ortaya koyacağı yenilikçi yatırım metodları ile sektöre yeni bir soluk getirmeyi ve birçok işbirliği geliştmeyi hedefliyor.