TURKSİD'den Bursa'ya ziyaret

Diaspora
E. K.
26 Şubat 2020, 18:33
E. K.
26 Şubat 2020, 18:33

Türkiye Ukrayna Romanya Kırım Sanayici İş İnsanları Derneği (TURKSİD) Başkanı Ertan Baştuhan ve TURKSİD heyeti, Bursa’da bir dizi temaslarda bulundu.

Ziyareti kapsamında TURKSİD Başkanı Baştuhan, TURKSİD Bursa Temsilcisi Haluk Yaşayanlar ve dernek üyelerinden oluşan heyet, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Çelik, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener ve Ukrayna’nın Bursa Fahri Konsolosu Görkem Şehsuvar ile bir araya geldi.

TURKSİD HEYETİNDEN BURSA TEMASLARI

Heyet ilk olarak, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Çelik’i makamında ziyaret etti. Ertan Baştuhan görüşme sırasında, TURKSİD’in oluşumu, faaliyetleri ve planları hakkında bilgi verirken; Süleyman Çelik, belediyenin internet sayfasında dernek hakkında bilgi paylaşacaklarını ve derneğin çalışmalarında her türlü desteği sağlamaya hazır olduklarını ifade etti.

TURKSİD heyeti, daha sonra Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener ve Ukrayna’nın Bursa Fahri Konsolosu Görkem Şehsuvar ile buluştu. BTSO Başkan Yardımcısı Cüneyt Şener, TURKSİD ile ortak projeler hayata geçirmeye hazır olduklarını ifade ederken; Ukrayna’nın Bursa Fahri Konsolosu Görkem Şehsuvar, derneğin faaliyetlerini destekleyeceğini ve iş birliği yapmaktan memnuniyet duyacağını kaydetti.