TURKSİD, Eskişehir'de ziyaretlerde bulundu

Diaspora
Ozan Barış Erim
27 Şubat 2020, 17:09
Ozan Barış Erim
27 Şubat 2020, 17:09

Türkiye Ukrayna Romanya Kırım Sanayici İş İnsanları Derneği (TURKSİD) Başkanı Ertan Baştuhan ve TURKSİD heyeti, Eskişehir’de bir dizi temaslarda bulundu.

Ziyareti kapsamında TURKSİD Başkanı Baştuhan, TURKSİD Bursa Temsilcisi Haluk Yaşayanlar ve dernek üyelerinden oluşan heyet sırasıyla, Eskişehir Kırım Türkleri Kültür Yardımlaşma ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Ercan Bozkurt, Eskişehir Zıraat Odası Başkanı Naci Erdemli, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, TURKSİD Eskişehir Temsilcisi Mesut Or ve Eskişehirspor Başkanı Mustafa Akgören ile bir araya geldi.

Heyet ilk olarak Eskişehir Kırım Derneğine ziyarette bulundu. Heyet, yeni seçilen Eskişehir Kırım Türkleri Kültür Yardımlaşma ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Ercan Bozkurt ve yönetim kurulu üyelerine başarılar diledi. Dernek ziyaretinin ardından TURKSİD heyeti, Eskişehir Zıraat Odası Başkanı Naci Erdemli’yi makamında ziyaret etti.

ODUNPAZARI BELEDİYE BAŞKANI KURT’A TURKSİD PROJELERİ ANLATILDI

TURKSİD heyeti, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’u da makamında ziyaret etti. Heyet, Başkan Kurt’a TURKSİD faaliyetlerini, yapılan ve yapılması planlanan projeleri anlattı.

ESKİŞEHİRSPOR KULÜBÜ ZİYARET EDİLDİ

Heyet, akşam yemeğinde TURKSİD Eskişehir Temsilcisi Mesut Or ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi. Akşam yemeğinin ardından TURKSİD heyeti Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mustafa Akgören ile bir araya geldi. Heyet, Başkan Akgören’e TURKSİD’in oluşumu, faaliyetleri ve planları hakkında bilgi verdi. Ardından Eskişehirspor Başkanı Akgören, heyeti Bursaspor-Eskişehirspor maçına davet etti.