TURKSİD'den KTMM Başkanı Çubarov'u ziyaret

Ekonomi
Ömer Cihad Kaya
15 Ekim 2019, 18:56
Ömer Cihad Kaya
15 Ekim 2019, 18:56

Kısa bir süre önce İstanbul merkezli olarak kuruluşunu tamamlayan Türkiye Ukrayna Romanya Kırım Sanayici İş İnsanları Derneği (TURKSİD), Kıyiv (Kyiv) temasları kapsamında Kırım Tatar Milli Meclisi (KTMM) ve Dünya Kırım Tatar Kongresi (DQTK) Başkanı Refat Çubarov’u ziyaret ederek kendisine rozet takdim etti.

KTMM BAŞKANI ÇUBAROV’A ROZET TAKDİMİ

TURKSİD Başkanı Ertan Baştuhan ve TURKSİD Kıyiv Temsilcisi, Kırım Haber Ajansı (QHA) eski Koordinatörü iş adamı İsmet Yüksel’in KTMM Başkanı Çubarov’u ziyaretinde, derneğin gelecek döneme yönelik projeleri müzakere edildi.

Dernek Başkanı Baştuhan, ziyaretle ilgili şu açıklamaları yaptı:

“Sayın KTMM Başkanımız Refat Çubarov’u Ukrayna temsilcimiz Sayın İsmet Yüksel’le birlikte ziyaret ettik. Kendilerine TURKSİD’in oluşumu ve gelecekteki projelerini anlattık. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk. Kendisi de oluşuma her türlü desteği vereceğini söyledi. Sayın Çubarov’a TURKSİD rozetini taktık. Bize gösterdiği yakınlığa ve verdiği desteğine çok teşekkür ederim.”

TÜRKİYE UKRAYNA ROMANYA KIRIM SANAYİCİ İŞ İNSANLARI DERNEĞİ

Türkiye Ukrayna Romanya Kırım Sanayici İş İnsanları Derneği (TURKSİD), Kırım Tatar diasporasının yaşadığı bölgeler arasında güçlü ekonomik iş birliğini inşa etmeyi planlıyor. Derneğin kuruluşunda; Türkiye, Ukrayna ve Romanya’dan iş adamları bulunurken, gelecek dönemde Polonya, Litvanya ve Letonya gibi Orta Avrupa’da yaşayan Kırım Tatar iş adamlarının da kuruluşa katılması bekleniyor.