Türkiye'nin Kıyiv Büyükelçiliğinden, sık sorulan sorularla ilgili açıklama

Güncel
Ozan Barış Erim
12 Ekim 2020, 23:19
Ozan Barış Erim
12 Ekim 2020, 23:19

Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçiliği, bugün sosyal medya hesabından sık sorulan sorularla ilgili bir açıklama yaptı.

Türkiye’nin Kyiv Büyükelçiliğinin konuya ilişin yaptığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

Konsolosluk işlemleri hakkında sorularınızın cevapları bir tık uzağınızda! 📲💻“Ukrayna’da pasaportumu kaybettim, ne…

Опубліковано T.C. Kiev Büyükelçiliği/Посольство Республіки Туреччина в Україні Понеділок, 12 жовтня 2020 р.

“Konsolosluk işlemleri hakkında sorularınızın cevapları bir tık uzağınızda! ‘Ukrayna’da pasaportumu kaybettim, ne yapmalıyım?’, ‘Türkiye’de yaşayan bir kişiye yurtdışından vekalet verebilmek için gereken belgeler nelerdir?’, ‘Annesi/babası yabancı olan çocuğumun doğum bildirimini nasıl yaptırabilirim?’, ‘Askerlik erteleme başvurumu nasıl yapabilirim?’, ‘Ukrayna’daki evliliğimin Türkiye’de geçerli olması için ne yapmalıyım?’, ‘Büyükelçilik yeminli tercümanları listesini nasıl bulabilirim?’…

Vatandaşlarımız, bunlar gibi birçok sorunun cevabını http: //kiev.be.mfa.gov.tr/Mission/Info Notes adresinden hızla öğrenebiliyor. Bu soruların ve daha fazlasının yanıtlarını https://www.konsolosluk.gov.tr/Procedure adresinden de bulabilirsiniz.

TELEFON VE E-POSTA İLE ULAŞABİLİRSİNİZ

Ayrıca, Büyükelçiliğimizin +380 44 281 07 50 ve +380 44 281 07 51 no’lu telefonlarının sesli kayıt sisteminden ilgili tuşlamaları yaparak bilgi alabiliriz. İlave sorular için her zaman embassy.kiev@mfa.gov.tr adresine epostayla başvurabilirsiniz.

Bu mesajlarınızda T.C. Kimlik ve telefon numaralarınızı eklemeyi unutmayın. İşlem yaptırmak içinse online randevulu / randevusuz tüm vatandaşlarımızı 09.30 – 12.30 saatleri arasında Konsolosluk Şubemize bekliyoruz.”