Türkiye'den gönderilen tıbbi malzeme yardımı Ukrayna'ya ulaştı

Haberler
Ozan Barış Erim
08 Mayıs 2020, 13:53
Ozan Barış Erim
08 Mayıs 2020, 13:53

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, gönderilen tıbbi yardım malzemeleri Ukrayna’ya ulaştı.

Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçiliği, Türkiye’den Ukrayna’ya gönderilen tıbbi yardım malzemeleri Ukrayna’ya ulaştığını bildirdi.

BÜYÜKELÇİ VE DIŞİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI KARŞILADI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı üzerine gönderilen toplam 1 tonluk yardım malzemesini taşıyan uçak, Borıspil Havaalanına iniş yaptı. Yardım malzemeleri, 50.000 maske ve 500 tulum başta olmak üzere yüz ve göz koruyucu ile dezenfektandan oluşuyor. Uçak havaalanında, Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Vasıl Bodnar, Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçisi Yağmur Ahmet Güldere ve yardımların gönderileceği Kıyiv Çocuk Hastanesi Başhekimi İrina Sadovyak’tan oluşan bir heyet ile karşılandı.

Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçiliğinden konuyla ilgili, şu şekilde açıklama yapıldı:

“TÜRKİYE TÜM DOSTLARININ YANINDADIR”

“Covid-19’la mücadele kapsamında Türkiye’den Ukraynalı dostlarımıza tıbbi malzeme yardımı bugün Borıspil havalimanına ulaştı. Uçağımızı Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Vasıl Bodnar’la birlikte karşıladık.

Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı üzerine Ukrayna’ya gönderilen tıbbi yardımımız, 150.000 maske ve 500 tulum başta olmak üzere yüz ve göz koruyucularıyla dezenfektan da içeriyor.

Bu zor dönemde Türkiye tüm dostlarının yanındadır. Stratejik ortağımız Ukrayna’yla dostluğumuzun en yeni halkası olan bu yardımımız, Ukraynalı sağlık personeline pandemiyle mücadelede güç katacak, sağlıklı günleri yaklaştıracak.

Mevlana’nın dediği gibi, ‘Ümitsizliğin ardında nice ümitler var. Karanlığın ardında nice güneşler var’…”

Covid-19’la mücadele kapsamında Türkiye’den Ukraynalı dostlarımıza tıbbi malzeme yardımı bugün Borispol havalimanına…

Опубліковано T.C. Kiev Büyükelçiliği/Посольство Республіки Туреччина в Україні Пʼятниця, 8 травня 2020 р.