Türkiye'yi öven Yunan gazeteciye, medyadan linç!

08 Kasım 2019, 12:30

Türkiye’deki mülteci kampları ile Yunanistan’daki kampları kıyaslayan ve “ülkemden utanç duyuyorum” ifadelerini kullanan gazeteci Liana Spiropulu, Yunan medyası tarafından ağır eleştirilere maruz kaldı.

Mülteci kampları ile ilgili haber yazan Alman Bild gazetesinin Atina muhabiri, Liana Spiropulu, yaklaşık iki hafta önce Türkiye’deki iki kampı gezmişti. Araştırma gezisinden sonra yazdığı haberde, “Yunanistan 65 bin mülteciye bakamıyor. Türkiye’de ise 3 milyon mülteci yaşıyor. Türkiye’deki kamplar 5 yıldızlı otele benziyordu” diye bir ifade kullanmıştı. Yayımlanan haberin ardından, yazarları arasında bir dönem teröristbaşı Öcalan’ın koruması olan Savva Kalenderidis’in de bulunduğu Dimokratia gazetesi, muhabir için linç kampanyasına başladı.

DİMOKRATİA GAZETESİ ADETA HEDEF GÖSTERDİ!

Spiropulu’yı linç eden gazete, sürmanşetten yayımladığı haberde, “Düşman içeride. Ülkesine küfür edip (Cumhurbaşkanı) Erdoğan’ın mülteci kamplarını öven Yunan” başlığını kullandı. Ayrıca
Dimokratia gazetesi, Spiropulu’nun Bild’deki yazısını para karşılığı yazdığını ima ederek, “Ülkemizi rezil etti Türk medyası bayram ediyor” dedi.