Türkiye ve Ukrayna milli takımları Kütahya'da kampa girdi

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
26 Kasım 2020, 19:58
Ayyıldız Huri Kaptan
26 Kasım 2020, 19:58

Türkiye ve Ukrayna atletizm milli takımları, 2021 yılının mart ayında düzenlenecek Avrupa Salon Atletizm Şampiyonasına Kütahya’da hazırlanıyor. Türkiye’den 12, Ukrayna’dan 5 sporcu antrenmanlarını Halil Akkaş Atletizm Stadı’nda yapmak için kampa girdi.

Kütahya Valisi Ali Çelik, bugün basına yansıyan haberlere göre Avrupa Salon Atletizm Şampiyonasına hazırlanan ve Halil Akkaş Atletizm Stadı’nda 2021 yılının mart ayında düzenlenecek Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası için antrenman yapan sporcuları ziyaret ederek, başarılar diledi. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Kütahya Valisi Ali Çelik, Türkiye ve Ukrayna milli takımlarının şampiyonaya Kütahya’da hazırlanmasından mutlu olduğunu söyledi.

Kütahya’nın atletizm pistine sahip olan 32 ilden biri olduğunu belirten Çelik, şunları kaydetti:

“Kütahya, atletizm branşının gelişmesi için alan açmış durumda. Bu anlamda şanslıyız. Sporcuların Kütahya’yı tercih etmesi gurur verici. Bu bizim açımızdan önemli bir husus. Hem atletizmin gelişmesi, yaygınlaştırılması hem de Kütahya’mızın bu anlamdaki fonksiyonunu yerine getirmiş olması bize gurur verdi. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Gençlik ve Spor Müdürü Feyzullah Gayret de Türkiye’den 12, Ukrayna’dan 5 sporcunun antrenmanlarını Halil Akkaş Atletizm Stadı’nda yaptığını, sporculara 6 antrenörün eşlik ettiğini bildirdi.

UKRAYNALI ANTRENÖR: ÇOK İYİ BİR HAZIRLIK DÖNEMİ GEÇİRDİK

Ukrayna Atletizm Milli Takımı Antrenörü Konstantyn Rurak ise Kütahya’da çok iyi ağırlandıklarını, atletizm pistinin çalışmalara oldukça uygun olduğu için çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini dile getirdi.