Türkiye-Ukrayna Turizm Karma Komisyonu 7. Dönem Toplantısı düzenlendi

Ekonomi
Anife Bilal
09 Ekim 2020, 17:59
Anife Bilal
09 Ekim 2020, 17:59

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’da Türkiye-Ukrayna Turizm Karma Komisyonu 7. Dönem Toplantısı gerçekleşti. 

Ukrayna Turizm Geliştirme Ajansı tarafından sosyal medya üzerinde yapılan açıklamada, Antalya’da 9 Ekim 2020 tarihinde, Türkiye-Ukrayna Turizm Karma Komisyonu 7. Dönem Toplantısının düzenlendiğini bildirdi.  

Toplantıda tarafların, Ukrayna Kültür ve Enformasyon Politikası Bakanlığı ile Türkiye Kültür ve Turizm Bakanlığı adına turizm alanındaki ikili işbirliğini güçlendirme konusunda mutabakat sağlayarak resmi tutanak imzaladığı ifade edildi.

TÜRKİYE-UKRAYNA TURİZM İŞBİRLİĞİ

Bununla birlikte tarafların, uluslararası platformlarda ve turizm pazarlama alanında işbirliğine, ayrıca karşılıklı bilgilendirici turlar düzenlemeye devam etme, deneyimleri paylaşma ve otelcilik alanında standardizasyon için uluslararası kriterleri uygulama konusunda anlaştığı belirtildi.

Öte yandan, turizm altyapısına yatırım yapmak için imkanları kullanmayı kararlaştırılan taraflar, Ukrayna ile Türkiye arasında konferans endüstrisi ve iş turizmini geliştirme ve her iki ülkenin turizm ve kamu sektörü arasındaki etkileşimi teşvik etme konusunda anlaşmaya vardığı ifade edildi.