Türkiye, UEFA Uluslar Liginde küme düştü

19 Kasım 2020, 12:04

Türkiye A Milli Futbol Takımı, UEFA Uluslar B Ligi deplasmanında Macaristan’a 2-0 mağlup oldu. Bu sonuçla grubu 6 puan ve averajla son sırada tamamlayan milliler, C Ligi’ne düştü. Grubu lider tamamlayan Macaristan ise A Ligi’ne yükseldi.

A Milli Futbol Takımı, UEFA Uluslar B Ligi 3. Grup son maçında dün deplasmanda Macaristan ile karşılaştı. Milli Takım, UEFA Uluslar B Ligi 3. Grup’un 6. ve son hafta maçında konuk olduğu Macaristan’a 2-0 yenildi. Böylece A Milli Futbol Takımı’nın yer aldığı UEFA Uluslar B Ligi 3. Grup’ta 6. hafta maçları tamamlandı.

MACARİSTAN’A 2-0 YENİLEN MİLLİLER KÜME DÜŞTÜ

UEFA Uluslar Ligi gruplarının son haftasında milliler, deplasmanda Macaristan’a 2-0 mağlup olurken gruptaki diğer karşılaşmalarda ise Sırbistan’ı, sahasında Rusya’yı 5-0 yendi.

TÜRKİYE C LİGİ’NE DÜŞTÜ

Bu sonuçların ardından Macaristan, grubu lider tamamlayarak A Ligi’ne yükseldi. İkinci sıradaki Rusya ve üçüncü Sırbistan, B Ligi’nde yoluna devam etti. Son sıradaki Türkiye ise C Ligi’ne düştü. Puan ve ikili averajları eşit olan Sırbistan ile Türkiye arasındaki sıralamayı, deplasmanda atılan goller belirledi. Sırbistan, Türkiye’ye deplasmanda attığı 2 golün avantajıyla grubu 3. sırada bitirdi.

A MİLLİ TAKIM
Macaristan
Bunlara da bakın: