Türkiye, Romanya ve Polonya Üçlü Dışişleri Bakanları Toplantısı Bükreş'te başlayacak

Güvenlik
Ömer Cihad Kaya
22 Nisan 2021, 12:13
Ömer Cihad Kaya
22 Nisan 2021, 12:13

2016 yılından bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen Türkiye, Polonya ve Romanya Üçlü Dışişleri Bakanları Toplantısı bu yıl 22-23 Nisan 2021 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, toplantıya katılmak üzere Bükreş’e gidecek. Toplantıya bu yıl, Ukrayna ve Gürcistan da dahil edildi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 22-23 Nisan tarihleri arasında Romanya’nın başkenti Bükreş’te düzenlenecek olan “Türkiye-Romanya-Polonya Dışişleri Bakanları Üçlü Toplantısı’na” katılacak. Dışişleri Bakanlığı, 2016’dan bu yana düzenli olarak yapılan toplantıda, ülkeler arasında işbirliği sürecinin işletilmesi ve ortaklık imkanlarına ilişkin konuların ele alınacağını bildirdi.

Bir şunu diyen bir yazı 'MYFAFFRS MINISTRYOFF FOREIGNA TRILATERAL MEETING ROMANIA POLAND TURKEY WITH THE PARTICIPATION OF FOREIGN AFFAIRS MINISTERS FROM GEORGIA AND UKRAINE 22ND- 23RD OF APRIL 2021 #SECURITYTRILATERAL2021' görseli olabilir

BU YIL TOPLANTIYA UKRAYNA VE GÜRCİSTAN DA KATILACAK

Öte yandan, bu yıl toplantıya, Ukrayna ve Gürcistan dışişleri bakanları da katılım sağlayacak. Bu konuya ilişkin Türk Dışişlerinden yapılan açıklamada, “Bu yılki toplantı, müstakbel NATO Zirvesi’nin öncesine denk geldiği cihetiyle üç müttefikin Zirve’den ve sonrasındaki dönemden beklentilerinin istişare edilmesi için de önemli bir fırsat teşkil edecektir.” ifadelerine yer verildi.