Türkiye'nin Kıyiv Büyükelçiliğinde, 23 Nisan yarışması galipleri ödüllendirildi

Haberler
E. K.
26 Nisan 2021, 18:38
E. K.
26 Nisan 2021, 18:38

Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçiliğinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen resim ve video yarışmasının galipleri için ödül töreni yapıldı. 16-20 Nisan tarihleri arasında düzenlenen yarışmaya 7-15 yaş arası çocuklar katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Kıyiv Büyükelçiliğinde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla 16-20 Nisan tarihleri arasında düzenlenen resim ve video yarışmasının galipleri için ödül töreni yapıldı.

Bugün yapılan etkinlik sırasında çocuklara ödülleri takdim edildi, adet olduğu üzere çocuklar Büyükelçi Güldere’nin koltuğuna oturdu.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada, “23 Nisan resim ve video yarışmasına katılan tüm çocuklar birinci oldu. Çocuklarımız ödüllerini aldılar, adet olduğu üzere Büyükelçi koltuğuna oturdular. Enerjileriyle, güler yüzleriyle ışık saçtılar. Tatar balalarımızı gördüğümüze ayrıca sevindik.” ifadeleri kullanıldı.

Büyükelçilik, etkinliğe katkıları için Kıyiv Doğu Dilleri Lisesine, Kırım Ailesi Derneğine ve Kıyiv Yunus Emre Merkezine teşekkürlerini bildirdi.