Türkiye'nin Kıyiv Büyükelçiliği sosyal medyayı etkin kullanıyor

27 Kasım 2019, 22:30

Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçiliği, dijital diplomasi faaliyetlerine sosyal paylaşım uygulaması Instagram’dan da devam ediyor.

Kıyiv Politeknik Enstitüsü öğrencilerinin, Büyükelçi Yağmur Ahmet Güldere’ye, Facebook ve Twitter kullanmadıkları için Büyükelçilik faaliyetlerini kaçırdıklarını söylemesi üzerine, Büyükelçiliğin Instagram hesabı açıldı. Büyükelçi Güldere, açılan yeni sosyal paylaşım platformunda ilk takipçilerinin, Kıyiv Politeknik Enstitüsü öğrencileri olmasını beklediğini söyledi. Güldere, Büyükelçilik olarak iki temel vazifeleri olduğunu belirterek, “Türkiye-Ukrayna ilişkilerini her alanda daha ileriye taşımak ve T.C. vatandaşlarına ihtiyaç duydukları her alanda yardımcı olmak” dedi.

INSTAGRAM’DAN İLK PAYLAŞIM YAPILDI

Büyükelçi Güldere, Instagram hesabından yapılan ilk paylaşımdaki açıklamasında, şöyle bildirdi:

“Büyükelçiliğimizin faaliyetlerini Facebook ve Twitter’dan sonra Instagram’dan da sizlerle paylaşmaya başlıyoruz.

Büyükelçilik olarak iki temel vazifemiz var: Türkiye-Ukrayna ilişkilerini her alanda daha ileriye taşımak ve vatandaşlarımıza ihtiyaç duydukları her konuda yardımcı olmak.

Ukrayna’yla ilişkilerimiz gerçek bir atılım içerisinde. Siyasi ilişkilerimiz gayet sıcak ve dostane. Ekonomik işbirliğimiz her geçen gün derinleşiyor, çeşitleniyor. Tarihten gelen kültürel bağlarımızın yanında bugün aramızda dostluk, hatta akrabalık ilişkileri var. Kırım Tatarı, Ahıskalı ve Gagauz soydaşlarımız, ayrıca canlarını burada feda etmiş ecdadımızın yattığı şehitliklerimiz, iki ülkeyi daha da yakınlaştırıyor. Büyükelçilik olarak biz Ukrayna’nın ve Türkiye-Ukrayna ilişkilerinin parlak geleceğine yürekten inanıyoruz ve bu yolda tüm paydaşlarımızla işbirliğine açığız.

Diğer asli odağımız ise elbette vatandaşlarımız. Büyükelçiliğimiz vatandaşlarımızın ikinci evidir. Size faydalı olacağımız her konuda, yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda olacağız.

Bizleri sosyal medyadan takip etmeye devam edin!”

View this post on Instagram

Büyükelçiliğimizin faaliyetlerini Facebook (https://www.facebook.com/TCKievBE) ve Twitter’dan (@TCKievBE) sonra Instagram’dan da sizlerle paylaşmaya başlıyoruz. Büyükelçilik olarak iki temel vazifemiz var: Türkiye-Ukrayna ilişkilerini her alanda daha ileriye taşımak ve vatandaşlarımıza ihtiyaç duydukları her konuda yardımcı olmak. Ukrayna’yla ilişkilerimiz gerçek bir atılım içerisinde. Siyasi ilişkilerimiz gayet sıcak ve dostane. Ekonomik işbirliğimiz her geçen gün derinleşiyor, çeşitleniyor. Tarihten gelen kültürel bağlarımızın yanında bugün aramızda dostluk, hatta akrabalık ilişkileri var. Kırım Tatarı, Ahıskalı ve Gagauz soydaşlarımız, ayrıca canlarını burada feda etmiş ecdadımızın yattığı şehitliklerimiz, iki ülkeyi daha da yakınlaştırıyor. Büyükelçilik olarak biz Ukrayna’nın ve Türkiye-Ukrayna ilişkilerinin parlak geleceğine yürekten inanıyoruz ve bu yolda tüm paydaşlarımızla işbirliğine açığız. Diğer asli odağımız ise elbette vatandaşlarımız. Büyükelçiliğimiz vatandaşlarımızın ikinci evidir. Size faydalı olacağımız her konuda, yardıma ihtiyaç duyduğunuz her an yanınızda olacağız. Bizleri sosyal medyadan takip etmeye devam edin! En iyi dileklerimle, Yağmur A. Güldere Büyükelçi Ласкаво просимо на нашу сторінку Інстаграм. Після Фейсбук (https://www.facebook.com/TCKievBE) та Твіттер (@TCKievBE) ми розпочинаємо ділитись з вами подіями в Інстаграм Наші стосунки з Україною дійсно на підйомі. Наші політичні відносини дуже теплі та дружні. Наше економічне співробітництво щодня поглиблюється, стає різноплановим. Наряду з історичними культурними зв’язками сьогодні ми маємо дружні, навіть родинні стосунки. Наші брати кримські татари, турки месхетинці та гагаузи, наші меморіали, де поховані наші предки, що поклали тут своє життя, ще більше зближують дві країни. Наше Посольство щиро вірить у яскраве майбутнє України та турецько-українських відносин та відкрите для співробітництва з усіма партнерами на цьому шляху. Продовжуйте слідкувати за нами в соціальних медіа З найкращими побажаннями, Ягмур А. Гюльдере Надзвичайний і Повноважний Посол

A post shared by T.C. Kiev Büyükelçiliği (@turkishembassykyiv) on

Türkye’nin Kıyiv Büyükelçiliğinin sosyal medya adresleri şu şekilde:

facebook.com/TCKievBE

twitter.com/tckievbe

instagram.com/turkishembassykyiv

Bunlara da bakın: