Türkiye’nin Kıyiv Büyükelçiliği, 10 Kasım’da Atatürk’ü anacak

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
06 Kasım 2020, 21:47
Ayyıldız Huri Kaptan
06 Kasım 2020, 21:47

Türkiye Cumhuriyeti Kıyiv Büyükelçiliği, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, ebediyete uğurlanışının yıl dönümü olan 10 Kasım’da anma töreni ile yad edecek. Tören, koronavirüs tedbirleri kapsamında canlı yayın ile gerçekleştirilecek.

Türkiye Cumhuriyetinin Kıyiv Büyükelçiliği, Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. yıl dönümünde 10 Kasım 2020 tarihinde Büyükelçilikte anma töreni düzenleneceğini bildirdi. Büyükelçiliğin koronavirüs tedbirleri kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan anma programına ilişkin bugün Twitter hesabından duyuru paylaşıldı. Anma programına ilişkin duyuruda şu ifadelere yer verildi:

“Saygıdeğer vatandaşlarımız, Cumhuriyetimizin kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 82. yıldönümü vesilesiyle 10 Kasım 2020 Salı günü Büyükelçiliğimizde anma töreni düzenlenecektir. Her yıl vatandaşlarımızla bir araya gelerek düzenlediğimiz 10 Kasım töreninde bu sene pandemi tedbirleri nedeniyle fiziken buluşamıyoruz. Ancak fiziki mesafe bu anlamlı günde hissiyatımızı paylaşmamıza engel değil.

CANLI YAYINA DAVET

Büyükelçiliğimiz instagram hesabından 10 Kasım Salı günü saat 09:00’da canlı yayınlanmaya başlayacak, Azerbaycan Büyükelçisi’nin de katılımıyla özel bir projenin açılışını yapacağımız törenimize tüm vatandaşlarımız davetlidir. Instagram hesabımız: turkishembassykyiv