Türkiye'nin Dışişleri Bakanlığından Bulgaristan'a başsağlığı mesajı

Haberler
Ayyıldız Huri Kaptan
23 Kasım 2021, 23:51
Ayyıldız Huri Kaptan
23 Kasım 2021, 23:51

Türkiye’nin Dışişleri Bakanlığı, Bulgaristan’daki huzurevinde ve yolcu otobüsünde çıkan yangınlar hakkında yazılı açıklama yayımladı. Açıklamada, yaşanan can kayıplarından ötürü üzüntü duyulduğu ifade edildi.

Türkiye’nin Dışişleri Bakanlığı, Bulgaristan’da 22-23 Kasım 2021 tarihlerinde meydana gelen otobüs kazası ve huzurevi yangınları hakkında yazılı açıklama yayımladı. Bakanlığın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Bulgaristan’da 22 Kasım 2021 tarihinde Varna şehrindeki bir huzurevinde çıkan yangın ve 23 Kasım 2021 tarihinde Pernik kenti yakınlarında Kuzey Makedonya plakalı bir yolcu otobüsünün yaptığı kaza sonucu çok sayıda can kaybının ve yaralının bulunduğu üzüntüyle öğrenilmiştir. Bu acı olaylar neticesinde hayatını kaybedenlerin ailelerine, Bulgaristan ve Kuzey Makedonya Hükumetlerine ve halklarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz”

BULGARİSTAN’DA NELER OLDU?

TRT’nin aktardığı habere göre Başkent Sofya’nın batısında, Kuzey Makedonya plakalı bir yolcu otobüsünün bariyere çarparak alev aldı.
“Struma” otoyolunda meydana gelen kazada ilk belirlemelere göre, 12’si çocuk 46 Kuzey Makedonya vatandaşı yanarak hayatını kaybetti. Kazada yaralanan 7 kişi de Sofya’daki bir hastaneye kaldırıldı.
Otobüsün dün İstanbul’dan hareket ettiği, saat 21.00 sularında Bulgaristan’a giriş yaptığı belirlendi.
Varna’nın Dılgopol ilçesinde bulunan bir huzurevinde nedeni henüz belirlenemeyen bir yangın çıktı. Binanın çatısında çıkan yangın kısa sürede yayıldı.
Dılgopol Belediye Başkanı Georgi Georgiev, yangında huzurevinde bulunan 9 yaşlının öldüğünü açıkladı.