Türkiye'nin Avrupa'daki gururu: Euroleague şampiyonu Anadolu Efes!

Haberler
qha muhabir
22 Mayıs 2022, 17:28
qha muhabir
22 Mayıs 2022, 17:28

Sırbistan’da düzenlenen Avrupa basketbol turnuvası Euroleague’inde Real Madrid ile karşılaşan Türkiye temsilcisi Anadolu Efes şampiyon oldu. Rakibini 58-57 mağlup ederek zafere ulaşan Anadolu Efes ikinci kez Avrupa Basketbol liginde şampiyonluğa erişti.

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen Avrupa basketbol turnuvası Euroleague’in yarı final maçında Olympiakos’un karşısında oynayan Anadolu Efes, son saniyede üçlük atarak 77-74 ile galibiyet elde etmişti.

ŞAMPİYON ANADOLU EFES OLDU!

Türk Hava Yolları (THY) Avrupa Ligi Dörtlü Finalinde Türkiye temsilcisi Anadolu Efes, İspanya temsilcisi Real Madrid ile karşı karşıya geldi. Anadolu Efes, Real Madrid’i 58-57 mağlup ederek gecenin sonunda şampiyonluk elde etti. 2021 yılında da şampiyon olan takım, Avrupa Basketbol Turnuvası kupasının 2’nci kez sahibi oldu.

KAPTAN DOĞUŞ BALBAY, KUPAYI İKİNCİ KAPTAN BRYANT DUNSTON’A VERDİ

Avrupa Ligi Başkanı Jordi Bertomeu, Avrupa basketbolunun kulüpler düzeyindeki en büyük kupasını, Anadolu Efes’in kaptanı Doğuş Balbay’a takdim etti. Doğuş Balbay, kupayı takım arkadaşı, ikinci kaptan Bryant Dunston’a verdi. Balbay’ın bu hareketi salonda büyük alkış topladı.