Türkiye'nin 17. Ukrayna Derneğinin Konya'da açılış töreni yapıldı

Haberler
Ayyıldız Huri Kaptan
22 Kasım 2021, 17:54
Ayyıldız Huri Kaptan
22 Kasım 2021, 17:54

Konya’da Ukraynalılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin 20 Kasım 2021’de açılış töreni yapıldı. Törene, Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar ve çok sayıda yetkili katıldı.

Türkiye’deki Ukrayna diasporası 20 Ekim 2021 tarihinde Ukraynalılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adıyla yeni bir dernek kurdu. Konya Ukraynalılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, 20 Kasım 2021 tarihinde resmi açılış töreni gerçekleştirdi. Böylece, Konya’da açılışı yapılan dernek Türkiye’de açılan 17. Ukrayna derneği oldu.

Konya’daki Ukraynalılar Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin bugün sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamaya göre açılış törenine Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Vasıl Bodnar, Ukrayna’nın Türkiye Büyükelçiliği Konsolosluk Departmanı Başkanı Andriy Bilık katıldı. Alina Parasey Göçer başkanlığında kurulan dernek, topluluğun oluşumundaki katkı ve yardımlarından dolayı Konya Konya Valiliği, Konya Büyükşehir Belediyesi, Selçuklu Belediyesi belediye yetkililerine teşekkür etti.