Türkiye ile Rusya arasında uçuşlar durduruldu mu?

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
11 Nisan 2021, 12:00
Ayyıldız Huri Kaptan
11 Nisan 2021, 12:00

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), Rusya basınında Türkiye ile uçak seferlerinin durdurulduğuna dair çıkan haberlerin asıl olduğunu açıkladı. SHGM, “Rusya makamları ile yapılan görüşmeler neticesinde uçuşların durdurulması yönünde herhangi bir resmi kararların olmadığı ve haberlerin asılsız olduğu bildirilmiştir” dedi.

Son zamanlarda Rusya basın yayın organları ve sosyal medya kanallarında, Türkiye ile Rusya arasındaki uçak seferlerinin durdurulduğu, Türkiye’ye girişlerde Rusya vatandaşlarından özel PCR testi isteneceği yönünde çıkan haber ve yayınlara ilişkin resmi açıklama geldi. Türkiye Cumhuriyeti Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), söz konusu haberlerin ardından dün yayımladığı duyuruda, Rusya’dan Türkiye’ye yapılan uçak seferleri ve girişlerde herhangi değişiklik olmadığını, daha önceki uygulamanın aynı şekilde devam ettiğini açıkladı.

SHGM: RESMİ KARAR YOK

SHGM’nin konuya ilişkin çıkan haberlerin asılsız olduğunu belirtilerek yaptığı açıklamada şunlar kaydedildi:

“Konuyla ilgili Rusya makamları ile yapılan görüşmeler neticesinde, uçuşların durdurulması yönünde herhangi bir resmi kararların olmadığı ve haberlerin asılsız olduğu bildirilmiştir.
Bu bağlamda, Rusya devletinden ülkemize yapılan uçak seferleri ve girişlerde herhangi bir değişiklik olmayıp, daha önceki uygulamamız aynı şekilde devam etmektedir.
Tüm ülkelere ait uçuşlarla ilgili mevcut uygulamalar, SHGM web sayfamızda sunulmuştur.”