12 Mayıs 2019, 11:10

Türkiye Diyanet Vakfından Arnavutluk’a ramazan yardımı

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) tarafından Arnavutluk’taki ihtiyaç sahiplerine ramazan ayı vesilesiyle gıda kolisi dağıtıldı.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre başkent Tiran’daki engelli ailelerine gıda kolisi dağıtım programına Türkiye’nin Tiran Büyükelçisi Murat Ahmet Yörük, TDV ve Arnavutluk Engelli Çocuklar ve Aileleri Derneği temsilcileri iştirak etti.

Büyükelçi Yörük, yaptığı konuşmada TDV’ye teşekkürlerini sunarak Türkiye’den gelen heyetlerle, Diyanet Vakfı, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA), Maarif Vakfı ve bazı belediye yönetimleriyle birlikte ramazan ayının birlik, beraberlik, bereket ve dayanışma ruhunu bir arada yaşattıklarını ifade etti.

Arnavutluk Engelli Çocuklar ve Aileleri Derneği Başkanı Shefqet Taku da yardımları ramazan vesilesiyle dağıttıklarını vurgularken Büyükelçi ve eşine, büyükelçilik çalışanlarına, Türk hükûmetine ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, “Yaşasın Arnavut-Türk dostluğu” dedi.

TDV tarafından ramazan vesilesiyle Arnavutluk’un farklı bölgelerindeki ihtiyaç sahibi kişilere yaklaşık bin 20 gıda kolisini dağıtacak.

arnavutluk
Türk Diyanet Vakfı
Bunlara da bakın: