Türkiye Dışişleri Bakanlığından Japonya’ya taziye mesajı

Haberler
qha muhabir
08 Temmuz 2022, 18:43
qha muhabir
08 Temmuz 2022, 18:43

Japonya eski Başbakanı Shinzo Abe, bugün uğradığı silahlı saldırının sonucunda hayatını kaybetti. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, Abe’nin hayatını kaybetmesiyle ilgili taziye mesajı yayımladı.

Japonya’nın eski Başbakanı Şinzo Abe, 8 Temmuz 2022’de Nara kentinde uğradığı silahlı saldırının sonucunda hayatını kaybetti. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, bu konuya ilişkin olarak taziye mesajı yayımladı. Bakanlıktan tam olarak şu ifadelere yer verildi:

“Japonya eski Başbakanı Abe Şinzo’nun, bugün uğradığı menfur silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Abe Shinzo’nun ailesi ile dost Japon halkı ve Hükümetine içten taziyelerimizi iletiyoruz”

ŞİNZO ABE SUİKAST SONUCU HAYATINI KAYBETTİ

Japonya’nın eski başbakanı Shinzo Abe, 8 Temmuz 2022 tarihinde ülkenin batısındaki Nara’da düzenlenen seçim kampanyasında konuşma yaptığı sırada suikasta uğradı. Abe’nin yerel bir hastaneye kaldırıldıktan hayatını kaybettiği bildirildi.

Kentte Liberal Demokrat Parti adayının seçim kampanyasına destek için kalabalığa konuşma yaptığı sırada vurulan eski Japonya başbakanının yerel bir hastaneye kaldırıldığı kaydedildi. Vurulduktan sonra kalp krizi geçiren Abe’nin hastanede hayatını kaybettiği aktarıldı.