Türkiye'den Ukrayna'ya giden Allahyar Seyyadmeneş ülke gündeminde!

Haberler
Ayyıldız Huri Kaptan
26 Aralık 2020, 20:25
Ayyıldız Huri Kaptan
26 Aralık 2020, 20:25

Fenerbahçe’nin Ukrayna’nın Zorya takımına kiraladığı Allahyar Seyyadmeneş (Sayyadmanesh), Ukrayna’da ayın futbolcusu seçildi. Türkiye’deki Fenerbahçe Kulübü’nden kiralık olarak Ukrayna’nın en üst düzey futbol ligi olan Premyer-Liha’da yer alan futbol kulübü FC Zorya Luhansk’a giden Allahyar Seyyadmeneş, Ukrayna ekibinde grafiği yükseltti. İranlı Messi olarak adlandırılan yıldız forvet ülke gündeminde yer aldı. 19 yaşındaki futbolcu, taraftarların oylarıyla takımda Aralık ayının en iyi oyuncusu seçildi.

Türkiye’de beklenen sıçramayı yapamayan İranlı futbolcu Allahyar Seyyadmeneş Fenerbahçe tarafından sezon başında Ukrayna ekibi Zorya’ya kiralanmıştı. İran’ın başkenti Tahran’da bulunan spor kulübü BFV İstiklâl (Esteghlal) takımınından Fenerbahçe’nin transfer ettiği ve İranlı Messi olarak anılan futbolcu Türkiye’de beklenen sıçramayı gösterememişti. Şimdi ise Ukrayna’da ülke gündeminde çok konuşulan futbolcu isim oldu.

ALLAHYAR UKRAYNA GÜNDEMİNDE: EN İYİ OYUNCU SEÇİLDİ

Fenerbahçe’de ve kiralık olarak gittiği İstanbulspor’da beklentileri karşılayamayan futbolcu Ukrayna’da yükselmeyi başardı. Avrupa Liginde Leicester City’e gol atan 19 yaşındaki forvet (santrfor), taraftarların oylarıyla takımda aralık ayının en iyi oyuncusu seçildi.
İran basınına konuşan Seyyadmeneş, Zorya’daki dönemini ve yaptıklarını aktardı. En iyi oyuncu seçilmesi hakkında “Bu seçim benim sorumluluklarımı artırdı, çünkü benden beklentilerin ne kadar fazla olduğunun farkına vardım.” diye konuştu.

“UKRAYNA ÇOK SOĞUK OYNANMIYOR, İSTANBUL’A GELDİM”

Ukrayna’da hava çok soğuk olduğu için futbol oynanamadığını söyleyen Seyyadmeneş “Bu nedenle lige 1.5 aylık bir ara verildi. Ben de İstanbul’a geldim bir arkadaşımın yanında kalıyorum. Burada arkadaşımın yardımıyla günlük egzersizlerimi yapıyor, formda kalmak adına çalışıyorum. Ardından takımımın Antalya’da kampı gerçekleşecek.” dedi.

Ukrayna Premier Ligi takımlarından Zorya Luhansk’ta forvet pozisyonunda oynayan İranlı futbolcu Allahyar Seyyadmeneş, The Guardian tarafından hazırlanan dünya futbolundaki en iyi 60 genç yetenek listesinde yer aldı.