Türkiye’den Kırgızistan’a Kovid-19 ile mücadele kapsamında destek

Güncel
Ayyıldız Huri Kaptan
01 Aralık 2020, 16:22
Ayyıldız Huri Kaptan
01 Aralık 2020, 16:22

Türk Kızılay’ı ve Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından hayırseverlerin desteğiyle Kırgızistan’ın koronavirüs ile mücadelesine katkı sağlamak amacıyla tıbbi malzeme desteği gönderildi. Malzemeler yetkililerin katılım sağladığı törenle teslim edildi.

Türkiye Cumhuriyeti Bişkek Büyükelçiliği Basın Servisinden 30 Kasım 2020 tarihinde yapılan açıklamaya göre, Türk Kızılay’ı ve Samsun Büyükşehir Belediyesinin iş birliği ile Kırgızistan’ın Bişkek Belediyesine ve Kırgız Kızılay Derneğine tıbbi malzeme yardımı gönderildi. Yardımın, Kırgızistan’ın Kovid-19 ile mücadelesini en iyi şekilde sürdürmesine katkı olmak amacıyla yapıldığı belirtildi.

ÇOK SAYIDA TIBBİ MALZEME DESTEĞİ

Yardım kapsamında Türk Kızılay’ı tarafından 50 bin adet FFP2 KN 95 maske Kırgız Kızılay Derneğine, Samsun Belediyesi tarafından 180 bin adet maske Bişkek Belediyesine teslim edildi.

TESLİM TÖRENİ

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Bişkek Koordinatörü Osman Usta, Bişkek Belediye Başkan Yardımcısı Asel Çınıbayeva ve Kırgızistan Kızılay Derneği Müdür Yardımcısı Sabira İbrayimova’nın katılımıyla 30 Kasım 2020 tarihinde teslim töreni gerçekleştirildi.