Türkiye'den savunma sanayi firmaları Ukrayna'daki 17. Uluslararası Arms and Security Fuarı'nda tanıtılacak

Güvenlik
Mehmet Berk Yaltırık
12 Haziran 2021, 20:57
Mehmet Berk Yaltırık
12 Haziran 2021, 20:57

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI), 15 – 18 Haziran 2021 tarihlerinde, Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de düzenlenecek 17. Uluslararası Arms and Security Fuarı’nda stand açacak.

Türkiye’nin savunma ve havacılık ihracatının gelişmesi ve sektörün yurt dışında tanıtılması alanlarında çalışan Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI), Ukrayna’da düzenlenecek 17. Uluslararası Arms and Security Fuarı’nda stand açacak.

Başkent Kıyiv’de 15 – 18 Haziran 2021 tarihlerinde açılacak fuarda, stantları ziyaret eden Ukrayna vatandaşları, Türkiye’nin savunma ve havacılık alanında faaliyer gösteren firmaları ve bu firmaların ürünleri hakkında bilgi edinebilecek. Defense Here’ın aktardığı detaylara göre 3-H51 nolu alanda “Turkish Defence and Aerospace Info Standı ve Turkish Defence and Aerospace Business Lounge” ile yer alacak SSI, Türkiye’den gelen katılımcılar ile görüşmek isteyenlere toplantı odalarını ve diğer imkanları ücretsiz olarak temin edecek.

SAVUNMA VE HAVACILIK SANAYİ İHRACATÇILARI BİRLİĞİ (SSI)

Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği (SSI), 2011’de kurulmuş olup 2021 yılı itibarıyla 800’ün üzerindeki üyesi işe Türkiye’nin savunma ve havacılık sanayi sektörünün uluslararası pazara entegre olması, ihracatının artması, rekabetçi bir yapıya kavuşturması ve ticari ağının gelişmesi alanlarında çeşitli çalışmalarda bulunuyor. Yeni hedef pazarların belirlenmesi ve ihracat yapmak isteyen Türk firmalarına yol gösterilmesi konusunda da faaliyetleri bulunan SSI, uluslararası savunma sanayii fuarlarında açtığı stantlar ile Türkiye’nin savunma ve havacılık sanayi sektörü ile diğer ülkelerin devlet yetkililerini ve firmalarını bir araya getiriyor.