Türkiye'deki Ukraynalı girişimciler, ortak platform oluşturma konusunu görüştü

03 Eylül 2020, 18:04

Türkiye’de faaliyet gösteren Ukraynalı girişimciler, Türkiye’deki Ukrayna İş Toplumu Platformunu oluşturma konusunu ele aldı. Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga, Ukraynalı girişimciler ile görüştü.

Ukrayna’nın Ankara Büyükelçisi Andriy Sıbiga, 2 Eylül 2020 tarihinde, Türkiye’de faaliyet gösteren Ukraynalı girişimcilerle çevrimiçi görüşme gerçekleştirdi. Görüşmeye; Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu Oleksandr Gaman, Ukrayna’nın Antalya Konsolosu Emir Rustamov ve metalurji, uluslararası ticaret, ulaşım, gıda endüstrisi, IT teknolojileri ve diğer sektörlerde faaliyet gösteren Ukraynalı şirketlerin temsilcileri katıldı.

Посол України в Туреччині Andrij Sybiha провів онлайн зустріч з представниками українського бізнесу, представленого в…

Опубліковано Ukrayna Ankara Büyükelçiliği/ Посольство України в Турецькій Республіці Середа, 2 вересня 2020 р.

TÜRKİYE’DE İŞ PLATFORMU OLUŞTURULMASI GÖRÜŞÜLDÜ

Görüşmede ele alınan ana konulardan biri Türkiye’deki Ukrayna İş Toplumu Platformunu oluşturma konusu oldu. Daha önce bu fikri temmuz ayında Türkiye ziyareti sırasında Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmıtro Kuleba dile getirmişti.

Katılımcılar, Türkiye’de faaliyet gösteren Ukraynalı iş insanları için yeni fırsatlar yaratacak ve Ukrayna ile Türkiye arasındaki karşılıklı ticareti artıracak olan Platformun temel görevlerini tartıştı ve tanımladı.

İlgili platformun amaçları; Türkiye’de Ukrayna sermayeli şirket ağını oluşturmak, Ukraynalı girişimcilerin çıkarlarını temsil etmek ve korumak, sorunlu konularda danışmanlık ve yardım sağlamak, ülkeler arasındaki ekonomik ilişkileri büyütmek olarak belirlendi.


Türkiye
Ukrayna
Ukraynalı girişimciler