Türkiye'de internet çöktü mü? Google servislerine neden ulaşılamıyor?

19 Aralık 2019, 11:53

Türkiye genelinde internet kullanıcıları, Google servislerine ulaşmada erişim sıkıntısı yaşıyor. Bilgisayar ya da cep telefonlarından internete bağlanmaya çalışan vatandaşlar, Google servisleri ve YouTube’a giremiyor.

“Google çöktü mü, YouTube’a neden girmiyor?” sorusu yanıtı en çok merak edilenler arasında yerini aldı. YouTube, Google, Gmail ve diğer servisler çöktü mü, neden girmiyor? İşte, son dakika haberinin detayları…

İNTERNET NEDEN ÇALIŞMIYOR?

Google’ın Türkiye temsilcilerinden konuya ilişkin herhangi bir açıklama yapılmazken, saat 10.45’ten itibaren ülkemizde Google ve Google yan hizmetlerine erişim sorunu yaşanıyor. Google, Google Analytics, YouTube gibi siteler ve uygulamalarda erişim sorunu yaşanıyor.

Türkiye’den internet sağlayıcı yetkili servislerini arayan vatandaşlar ise otomatik mesajlar ile karşılaşıyor. Yetkili servisi arayan vatandaşlar, “Sayın abonemiz Youtube ve Google servislerinden kaynaklanan sorundan dolayı internet erişiminde sorun yaşayabilirsiniz. İlerleyen saatlerde tekrar kontrol edin” mesajı ile karşılaşıyor.

Downdetector’da yer alan verilere göre Google’da yaşanan sorundan Türkiye ve Japonya en fazla etkilenen ülkeler oldu.

SORUN BULGARİTAN’DAN KAYNAKLANIYOR

Bulgaristan sunucularında yoğunlaşan sorun Türkiye’nin internet çıkışlarından biri Bulgaristan olduğu için Türkiye’de çok fazla hissedildi.

Bunlara da bakın: