Türkiye A Milli Erkek Voleybol Takımı, gruptaki son maçında Finlandiya ile karşı karşıya gelecek

Güncel
Ömer Cihad Kaya
07 Eylül 2021, 16:31
Ömer Cihad Kaya
07 Eylül 2021, 16:31

Türkiye A Milli Erkek Voleybol Takımı, Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda C Grubundaki son maçında Finlandiya ile karşılaşacak.

A Milli Takım, gruptaki son maçını ev sahibi Finlandiya ile yapacak. A Milli Erkek Voleybol Takımı, 2021 Avrupa Şampiyonası C Grubu’ndaki 5. ve son maçında yarın Finlandiya ile karşılaşacak.

FİLENİN EFELERİ, GRUPTA ÜST SIRALARDA YER ALMAK İSTİYOR

Şampiyonada grup maçları 1-9 Eylül, 8’li finaller 11-13 Eylül, çeyrek finaller 14-15 Eylül, yarı final mücadeleleri ise 18 Eylül’de yapılacak. Turnuvada üçüncülük ve final maçı 19 Eylül’de oynanacak.

Filenin Efeleri grupta oynadığı 4 maçta 3 galibiyet ve 1 mağlubiyet yaşadı. Finlandiya’nın ev sahipliği yaptığı C Grubu’nda çıktığı ilk 3 karşılaşmada Rusya, İspanya ve Kuzey Makedonya’yı mağlup ederek 8’li finallere kalmayı garantileyen Filenin Efeleri, son müsabakasında ise Hollanda’ya mağlup oldu. Grup müsabakaları sonunda ilk 4 sırada yer alan 16 ekip, 8’li finallere yükselecek. Türkiye, bu turda çapraz eşleşme usulüne göre A Grubu’ndan bir takım ile çeyrek finale kalma mücadelesi verecek. Millilerin 8’li final karşılaşması, Polonya’da oynanacak.