Türk-Ukrayna ortak teknolojisinin ürünü AKINCI TİHA'ya büyük ilgi!

24 Eylül 2019, 14:16

İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında
17-22 Eylül 2019 tarihleri boyunca birçok etkinliğin düzenlendiği festival Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirildi.İlk uçuşuna sayılı günler kalan Türk-Ukrayna ortak teknoloji ürünü AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) bu festival ile büyük ilgi ve beğeni gördü.


Merakla beklenen projelerde gelinen aşamayı gözler önüne seren festivalde bir süredir üzerinde çalışılan ve ilk uçuşunu yakın zamanda yapması planlanan Bayraktar Akıncı TİHA, TEKNOFEST’te kamuoyunun önüne çıktı.

Baykar Savunma mühendisleri tarafından tasarlanan ve prototip üretim süreci tamamlanan AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) ilk uçuşa hazırlanırken ilk olarak Teknofest’te görücüye çıkarak büyük ilgi ve beğeni topladı.

UKRAYNA İŞBİRLİĞİ İLE MOTORLARI ORTAK ÜRETİM AKINCI TİHA

AKINCI TİHA, Ukrayna devlet şirketi UkrOboronProm’un (UOP) alt şirketi Ukrspetsexport ile Baykar Savunma’nın AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı (TİHA) projesindeki işbirliği kapsamında iki adet AI-450 turboprop motorun AKINCI Taarruzi İnsansız Hava Aracı prototipine entegrasyonu gerçekleştirildi.

AKINCI TİHA
Taarruz
Ukrayna