logo qha

Türk savaş uçakları Resulayn bölgesindeki terör hedeflerini vurdu

09 Ekim 2019, 16:45

Barış Pınarı Harekatı, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na ait savaş uçaklarının belirlenen hedefleri vurmasıyla başladı.

Barış Pınarı Harekatı, Suriye’nin kuzeyinde yer alan terör hedeflerinin etkisiz hale getirilmesi amacıyla resmen başlatıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilen talimat ile Barış Pınarı Harekatı’nın başlatılmasının ardından, Diyarbakır 8’inci Ana Jet Üssünde (AJÜ) bulunan savaş uçakları, Şanlıurfa’nın hemen karşısında bulunan Resulayn bölgesindeki terör hedeflerini vurmaya başladılar.

Son bilgilere göre Tel Abyad’dan kaçışın başladığı, TSK’nın Rasulayn’in karşısında sınırdaki beton bloklarını kaldırmaya başladığı aktarıldı.

HEM KARADAN HEM HAVADAN

Türk savaş uçaklarının hava saldırısını topçu ateşinin desteklediği de bildirildi. An itibari ile toplam 29 hedefin topçu atışları ve hava harekatı ile yerle bir edildiği belirtildi.

Türk savaş uçaklarının ayrıca Rasulayn’in Mişerfe köyü yakınlarında bulunan terör örgütü YPG/PKK’ya ait bir kontrol noktasını da vurduğu ifade edildi. Bölgedeki sivillerin şehri terk ettiği bildirildi.


BARIŞ PINARI HAREKATI
Bunlara da bakın: