Türk mimarlık şirketi, Özbekistan'da yaptığı projeler ile 4 ödül kazandı

Güncel
Oğuzhan Batur
21 Mayıs 2019, 19:13
Oğuzhan Batur
21 Mayıs 2019, 19:13

Türkiye’de ve dünyanın çeşitli ülkelerinde yaptığı projeler ve aldığı ödüllerle adından söz ettiren mimari tasarım ofisi “İki Design Group” (Tasarım Grubu), Asia Pacific Property Awards’ta Taşkent projeleri ile 4 ödül aldı.

Haber 7’ye göre saygın mimarlık ödüllerinden olan ve 26 yıllık bir geçmişi olan Property Awards (Gayrimenkul Ödülleri) 2019-2020 Asya Pasifik ayağının kazananları belli oldu.

Geçtiğimiz gün Bangkok Marriott Marquis Queen’s Park Hotel’de gerçekleşen galada Türkiye’nin önde gelen mimari tasarım ofisi “İki Design Group”, bu kez Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te yer alan birbirinden farklı 4 projesi ile dünyanın en iyileri ile yarıştı.

En İyi Kamu Servisi Mimarisi, En İyi Etkinlik Alanı Mimarisi, En İyi Karma Kullanımlı Yüksek-yapı Mimarisi ve En İyi Alışveriş Merkezi Mimarisi kategorilerinde ödüllendirilen projeler sırasıyla President Boulevard, Canal Tashkent, Tashkent Tower ve Aktepe Circle oldu.

President Boulevard, Canal Tashkent ve Aktepe Circle kıta birinciliği ve büyük final için yarışa devam edecek.

“İki Design Group” Kurucu Ortağı Y. Mim. Murat Kader kazanılan ödüllerle ilgili, “Ülkemizde edindiğimiz tecrübeler bize Taşkent gibi tarihi ve kültürüyle zengin bir kentte özenle düşünülmüş ve seçkin projeler uygulama şansı sundu. Bu projelerin ödüle layık olduğunu ve global arenada yarışabilir tasarım standartlarına sahip olduğunu biliyorduk. Özbekistan’a yakışır çok sayıda proje üretmeye devam ediyoruz” dedi. “İki Design Group” bu başarıyla birlikte ulusal ve uluslararası ödül sayısını 70’e çıkardı.