Türk Kızılayı, Avrupa’ya dönen gurbetçilere sıla yolunda su dağıttı

12 Ağustos 2019, 19:51


Bulgaristan’daki hayır faaliyetlerini sürdüren Türk Kızılay’ı Bulgaristan Delegasyonu, sıla yolundaki gurbetçilerin geçişlerini yaptığı Bulgaristan-Türkiye sınırında Kurban Bayramı vesilesiyle içme suyu dağıttı.

Türk Kızılayı Bulgaristan Delegasyonu, Bulgar Kızıl Haç teşkilatının lojistik desteğiyle Kapitan Andreevo Gümrük Kapısı’nda Türkiye’ye giriş yapmak için bekleyen ve Türkiye’den Avrupa’ya çıkış yapan araçlardaki yolculara 500 şişe su dağıttı.

Türk Kızılay Bulgaristan Delegasyonu Başkanı Özge Doğan Irmak, Anadolu Ajansına, “Her zaman olduğu gibi sıla yolundaki gurbetçi vatandaşlarımızın yanında olmak, onların içme su ihtiyaçlarını karşılamak için destek veriyoruz” dedi.

Irmak, gurbetçilerin Avrupa’ya dönüş zamanı olan Ağustos’un son günlerinde, Bulgaristan’a doğru trafiğin yoğunlaşmasının beklendiğini de söyledi. Bu nedenle yolcuların su ihtiyacını gidermek için Bulgar Kızılhaçının sınıra yakın Hasköy kentindeki deposunda, içme suyu stoklarını sürekli olarak bulundurduklarını ifade eden Irmak, ülkenin birçok yerinde yetim çocuklara, yaşlılar ve ihtiyaç sahiplerine yardımları aralıksız sürdürdüklerini anlattı.

Irmak, “İhtiyaç sahibi ailelere ulaşarak Türk Kızılay ile Bulgar Kızıl Haçının ortak afet-acil durum stoklarından temin edilen hijyen kolileri, mutfak setleri ve battaniyelerin dağıtımı gerçekleştirildi, çocuklara çeşitli hediyeler verildi.” diye konuştu.

Bulgaristan
Kızılay
Bunlara da bakın: