Türk Keneşi, Devlet Başkanları zirvesine hazırlanıyor

11 Eylül 2019, 13:42

Türk Keneşi, Ekim’de Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleşecek olan Devlet Başkanları Zirvesine hazırlanıyor.

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Genel Sekreteri Bağdat Amreyev, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 15 Ekim günü yapılması planlanan Devlet Başkanları Zirvesi için çeşitli temaslarda bulunuyor.

BAKÜ’DE DEVLET BAŞKANLARI TOPLANTISI YAPILACAK

Bağdat Amreyev, zirve için yapılan hazırlıklar kapsamında, dün Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Mammadyarov ve Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile bir araya geldi.

Türk Keneşi heyeti, Azerbaycan Dışişleri Bakanı ile gerçekleştirdiği görüşmede, zirveye ilişkin bilgi sundu. Azerbaycan’ın zirveye ev sahipliği yapmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Amrayev, Azerbaycan’ın Türk Keneşi’nin başarısı için her zaman yardımcı olduğunu ifade etti.

BUDAPEŞTE’DE TÜRK KENEŞİ AVRUPA TEMSİLCİLİĞİ AÇILACAK

Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi Genel Sekreteri Amreyev, Bakü temaslarının ardından, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye geçti. Burada da, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ile bir araya gelen Amrayev, Türk Keneşi’nin gözlemci üyesi Macaristan ile yapılacak iş birliği adımlarını müzakere etti.

Söz konusu toplantıda, 19 Eylül 2019’da Budapeşte’de açılması planlanan Türk Keneşi Avrupa Temsilciliği konusu da gündeme getirildi.

bağdat amreyev
Bakü Büyükelçiliği
toplantı
TÜRK KENEŞİ
Bunlara da bakın: