Türk iş insanları, Türkiye'nin Kıyiv Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri ile bir araya geldi

Ekonomi
Ömer Kaya
03 Aralık 2021, 17:49
Ömer Kaya
03 Aralık 2021, 17:49

Türk iş insanları, Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de yatırım ve ticari işbirliğine yönelik temaslarda bulundu. İş insanları bu kapsamda, Türkiye Cumhuriyeti Kıyiv Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Ahmet Numan Özyurt, Türkiye Cumhuriyeti Kıyiv Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Ali Çimen ve TURKSİD Ukrayna Derneği Başkan Yardımcısı İsmail Hacıoğlu ile bir araya geldi.

Türkiye Cumhuriyeti ile Ukrayna arasındaki ekonomik ve ticari ilişkiler her geçen gün ivme kazanıyor. Türk iş insanları Cem Arslan, Ömer Çimen ve Fatih Özgül, bugün Ukrayna’nın başkenti Kıyiv’de yatırım ve ticari işbirliğine yönelik temaslarda bulundu. İş insanları, Türkiye Cumhuriyeti Kıyiv Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Ahmet Numan Özyurt, Türkiye Cumhuriyeti Kıyiv Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşaviri Ali Çimen ve TURKSİD Ukrayna Derneği Başkan Yardımcısı ve EkoAvrasya Ukrayna Başkanı İsmail Hacıoğlu ile Ukrayna’da yatırım imkanları ve ticari ilişkilere yönelik görüşme gerçekleştirdi.

TÜRK İŞ İNSANLARINDAN TÜRKİYE’NİN KIYİV BÜYÜKELÇİLİĞİNİ ZİYARET

Aynı zamanda Kırım Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olan Türk iş insanı Cem Arslan görüşmeye ilişkin QHA’ya verdiği demeçte, Türkiye Cumhuriyeti Kıyiv Büyükelçiliğinde görüşmeler gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Ukrayna’ya Türkiye’den yatırım imkanlarını araştırmak için incelemelerde bulunduk. Bu kapsamda, devletimizin en yüksek mercilerini ziyaret ettik. Ticari destekleri, hukuk işlerini, din işlerini istişare ettik” değerlendirmesini yaptı.