Türk Günü Yürüyüşünde dalgalanacak Türk bayrağı New York'ta karşılandı

Güncel
Mehmet Berk Yaltırık
13 Mayıs 2019, 13:46
Mehmet Berk Yaltırık
13 Mayıs 2019, 13:46

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu tarafından 18 Mayıs 2019 tarihinde organize edilecek 38’inci Türk Yürüyüşünde eller üzerinde taşınmak için hazırlanan dev Türk bayrağı New York’a ulaştı.

100 metre uzunluğundaki dev Türk bayrağı 10 Mayıs 2019 tarihinde saat 15.00 sıralarında Samsun, Tütüncü Parkı’nda Samsun Valisi Osman Kaymak tarafından törenle Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkan Yardımcısı, ABD’deki Kırım Tatar diasporasının temsilcisi Rüstem Borluca başkanlığındaki heyete teslim edilmişti.

Heyeti karşılamalarının fotoğraflarını paylaşan Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu, yürüyüş esnasında bayrağın önünden ve arkasından bando takımlarının Manhattan sokaklarını marşlarla çınlatacağını bildirdi. Ayrıca Türk Günü yürüyüşüne Çelik, Zara, Şansın Tüzün, Murat Çelik, Olgun Kurkan ve Orkestrasının katılacağı da belirtildi.

Federasyonun duyurusunda, “Sen de senede bir gününü Türkiye’miz için ayır. O gün iş yerinden veya okulundan mutlaka izin al ve bu görkemli güne katılarak sana emanet edilmiş olan değerlerine sahip çık.” ifadelerine yer verilerek ABD’deki Türk toplumuna çağrıda bulunuldu.

38. Türk Günü Yürüyüşü, 18 Mayıs 2019 tarihinde yerel saatle 12.00’de New York, Manhattan’da Madison Avenue ve 53. Sokak (Street) köşesinde başlayacağı duyuruldu.