Türk firmalarından Dünya Çocuk Günü’nde Lviv’deki yetimhanelere yardım

03 Haziran 2020, 11:27

Kuruluş amacı Türkiye Cumhuriyeti şehirleri ile Lviv arasındaki bağı güçlendirmek olan İşbirliği Çalışma Grubu, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’nun (UNICEF) aldığı karar ile kutlanan 1 Haziran Dünya Çocuk Günü kapsamında yardımda bulundu.

İşbirliği Çalışma Grubu, 1 Haziran Dünya Çocuk Günü sebebiyle çocuklar için çalışan yardım kuruluşlarına 100 koli gıda ve hijyen malzemesi yardımında bulundu.

Lviv Kent Konseyi Sekreteri ve çalışma grubunun başkanı Anatoliy Zabarilo, TUİD Başkanı Burak Pehlivan, TUİD Lviv Temsilcisi Fatih Aydın, Onur Group Temsilcisi Erhan Yüksel, EFOR Şirket Yöneticisi Mehmet Aysoy, ZES şirketinden Barış Güneşli, EUROPOWER Enerji A.Ş.den Ali Gökhan Öztürk, ETIYA’dan Sinan Coşkun, Na Mangal Steak House’dan Levent Demirkıran ve Lekselse’den Asım Ölmez’e yardımlar için şükranlarını sundu.

“TÜRK TOPLUMUNUN DESTEĞİNİ BİR KEZ DAHA HİSSETTİK”

Lviv Kent Konseyi Sekreteri ve çalışma grubunun başkanı Anatoliy Zabarilo, konu ile ilgili şöyle konuştu:

“Ukrayna’daki Türk toplumunun dostça yardım ve desteğini bir kez daha hissettik. Bugün, yukarıda bahsedilen kişiler sayesinde, 100 koli yiyecek ve kişisel hijyen ürünü toplandı ve özellikle Lviv şehrinin yardım organizasyonlarına iletildi: Yetimhane, Blagodat Yetimhanesi, Çocuk Destek Merkezi, Lviv Bölgesel Bulaşıcı Klinik Hastanesi, Anna-Maria Yardım Kuruluşu, Djerelo Dıtyaçıh Mriy Sivil Toplum Kuruluşu, Sivil Umutlar Sivil Toplum Kuruluşu, L’Arche-Kovcheh Sivil Toplum Kuruluşu. Zor yaşam koşullarında bulunan çocuklara ve insanlara ilginiz için içten şükranlarımızı kabul ediniz. Sizi takdir ediyoruz, çünkü insani değerleri koruyor ve çoğaltıyorsunuz. İyilikseverliğiniz ve cömertliğiniz size yüzlerce kat dönsün. Sizlere sağlık ve huzur dileriz!”

1 Haziran Dünya Çocuk Günü
Lviv
Türk Firmaları
yetimhane yardımı