Türk Dünyasında Kültürel Hayat ve Edebiyat Paneli

14 Ocak 2020, 20:15

Türk İllerinde Bir Güleryüz projesi ile hayata geçirilen “Türk İllerinde Çocukluk Günleri” öykü kitabı ve yardım kampanyası kapsamında, “Türk Dünyasında Kültürel Hayat ve Edebiyat Paneli” düzenlenecek.

Prof. Dr. Hakan Kırımlı, Prof.Dr. Ali Yakıcı, Prof. Dr. Ahmet Gülşen ve Doç. Dr. Shurubu Kayhan tarafından gerçekleştirilecek olan panel, Yalova Çiftlikköy Bahçeşehir Kolejinde 15 Ocak 2020 saat 14.00’te gerçekleşecek.

Türk İllerinde Çocukluk Günleri Türk Soylu Kardeşlerimizle Bir Güleryüz Projesi Yönetiminin panelle ilgili sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği açıklama şu şekilde:

“Türk İllerinde Çocukluk Günleri isimli eserimizin takdim yazısını kaleme alan hocamız Sayın Ali Yakıcı ve arka kapaktaki ilk değerlendirme notunu yazan hocamız Sayın Hakan Kırımlı’nın ülkemizi ve Kırım’ı kültürel ve edebi yönleriyle, yine Sayın Ahmet GÜnşen’in Balkanlar ve Sayın Şurubu Kayhan’ın Türkistan cografyalarinı anlatacağı panel tam da projemizle ilgili. Bu organizasyonun düzenlenmesinde önderlik yapan Sayın Çiftlikköy Kırım Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Zeki Ertürk ve yöneticilerine minnettarız.”

TÜRK İLLERİNDEN GÖÇMENLERE YARDIM ELİ: “BİR GÜLER YÜZ” PROJESİ

“Bir Güler Yüz” projesi, Türk illerinden gelen göçmenlere kendi ayakları üzerinde durabilmeleri, iş ve meslek sahibi olabilmeleri, eğitim almalarına katkıda bulunabilmek için gönüllülere sesleniyor.

Projede gönüllülerin işletmelerinde iş ve eğitim vermek, Türk illerinden göçmenleri projeye yönlendirmek veya kitap satın alarak (Türk İllerinde Çocukluk Günleri-Öykü Seçkisi) yardımcı olabilecekleri duyuruldu. Proje İstanbul Türkistanlılar Kültür ve Sosyal Yardım Derneği, Yalova Balkan Göçmenleri Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği ile Kırım Derneği Bursa Şubesinin katılımıyla gerçekleştiriliyor.


panel
Türk Dünyası
Bunlara da bakın: