Türk Diasporası Medya Ödülleri sahiplerini buldu

Güncel
Ozan Barış Erim
01 Aralık 2020, 19:03
Ozan Barış Erim
01 Aralık 2020, 19:03

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından düzenlenen Türk Diasporası Medya Ödülleri yarışmasının sonuçları belli oldu. Dereceye giren kişilerin ödülleri, düzenlenecek olan Türk Diasporası Medya Ödülleri Ödül Gecesinde takdim edilecek.

YTB yapılan yazılı açıklamaya göre, YTB tarafından Türk diasporasında medya alanında ortaya konulan özgün ve nitelikli çalışmaları teşvik etmek ve geleceğin gazetecileri, iletişimcileri ve sinemacılarını desteklemek amacıyla gerçekleştirilen yarışmanın kazananları duyuruldu. 1 Mayıs-18 Eylül 2020 arasında gerçekleştirilen başvuruların ön değerlendirme süreci 28 Eylül 2020’de tamamlanarak başvuru sahiplerinin elektronik posta adreslerine bilgilendirmeler yapıldı. Ön değerlendirme sürecinin ardından belirlenen eserler seçici kurul üyeleri tarafından şartnamelerde belirtilen temel kriterler çerçevesinde değerlendirilerek ödül almaya hak kazanan eserler belirlendi.

ÖDÜL TÖRENİNİN YERİ DAHA SONRA DUYRULACAK

Programın düzenleneceği yer ve tarih ödül kazanan yarışmacılara ayrıca duyurulacak. Kategoriler bazında ilk 10’a girerek tarihi daha sonra ilan edilecek Diaspora Medya Akademisine katılmaya hak kazanan adaylara bilgilendirmeler de elektronik posta adresleri üzerinden yapılacak.

YARIŞMANIN KAZANANLARI

Değerlendirmeler neticesinde kategoriler bazında dereceye girerek birincilik ödülünü almaya hak kazanan isimler şöyle:

“Kısa Film” kategorisinde Hüseyin Aydın Gürsoy, “Senaryo” kategorisinde Elif Zehra Kandemir, “Dosya Haber” kategorisinde Yasemin Yıldız, “Yeni Medya” kategorisinde Ahmed Emin Batman, “Fotoğraf” kategorisinde Fahri Tarhan.