Türk devriyesine saldırdılar, Ruslara dokunmadılar!

08 Kasım 2019, 17:59

Türkiye ve Rusya arasındaki Soçi mutabakatı kapsamında alınan karar gereği Suriye’de ortak devriye yapan konvoydaki Türk araçlarına, YPG/PKK yandaşları tarafından yeniden saldırı gerçekleştirildi.

Suriye’de güvenli bölge uygulamaları kapsamında gerçekleştirilen Türk ve Rus ortak devriyesinin üçüncüsü gerçekleştirilirken, YPG/PKK yandaşları Türk askeri araçlarına yine saldırdı.

Devriyeyi gerçekleştiren konvoyda yer alan Rus zırhlılarına dokunmadan sadece Türk zırhlılarına saldıran PKK/YPG yandaşları, taş ve sopalarla konvoyu yavaşlatmaya ve tahrik etmeye çalıştı. Ayrıca yanlarında getirdikleri balyozlar ile araçların üzerine çıkıp hasar vermeye çalışan terörist yandaşları, Türk askerinin karşılık vermesi beklentisi üzerine kameraları kurdu ve basını bölgeye çağırdı. Ancak, eylemleri sonuçsuz kalan terör yandaşları amaçlarına ulaşamadı.

Türk devriyesine saldırdılar, Ruslara dokunmadılar!

Türkiye ve Rusya arasındaki Soçi mutabakatı kapsamında alınan karar gereği Suriye'de ortak devriye yapan konvoydaki Türk araçlarına, PKK/YPG yandaşları yine saldırı gerçekleştirdi.https://qha.com.tr/haberler/turk-devriyesine-saldirdilar-ruslara-dokunmadilar/112798/

Опубліковано Kırım Haber Ajansı – QHA Пʼятниця, 8 листопада 2019 р.

BU İKİNCİ SALDIRI!

PKK/YPG yandaşları ikinci devriye sırasında da sadece Türk zırhlılarına saldırmışlar ve sonuç elde edememişlerdi. Aynı şekilde, taşlı ve sopalı gerçekleştirilen saldırıda, Türk ordusunun burnu bile kanamadan devriyesini tamamlamıştı.

Bunlara da bakın: