Türk askeri, ihtiyaç sahibi Kosovalıların yanında

Güncel
_QHA Ankara
29 Mart 2019, 23:01
_QHA Ankara
29 Mart 2019, 23:01

Yardım çağrılarına hiçbir zaman kayıtsız kalmayan Türkiye’nin eli Kosovalılara ulaştı. Türk askeri, ihtiyaç sahibi 500 Kosovalı aileye yardım paketi ulaştırdı.

Kosova’da KFOR barış gücü bünyesi altından 1999 yılından bu yana görev yapan Türk askeri, Prizren Belediyesi ile ortaklaşa yardım faaliyeti gerçekleştirdi. Kosova Demokratik Türk Partisi’nin (KDTP) Prizren Belediyesi Meclis Üyesi Cennet Sayhadi’nin de katıldığı dağıtımda, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı’na bağlı Sivil Asker İşbirliği’nin (SAİ) personeli daha önceden tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine giderek yardım paketlerini ulaştırdılar.


YARDIMLAR SÜRECEK

20 yıldır Mehmetçiğin her türlü destekle kendilerine yardımda bulunduklarını ifade eden aileler, gördükleri ilgiden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Yardımların gelecek günlerde de Kosova’nın diğer şehirlerindeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacağı belirtildi.

Türk askerinin bölgede din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin Kosovalı Arnavut, Türk, Boşnak ve Roman asıllı vatandaşlara 20 yıldır eğitimden, sağlığa her türlü destekte bulunduğu biliniyor.