Türk ailenin 4 günlük bebeğini kaçıran Alman Gençlik Dairesi protesto edildi

29 Aralık 2019, 17:29

Almanya’da yaşayan Türk ailenin 4 günlük bebeğini alan Gençlik Dairesi (Jugendamt) protesto edildi.

Almanya’nın Heilbronn kentindeki Gençlik Dairesi önünde, kaçırılan 4 günlük Elçin bebeğin ailesinin de katıldığı protesto gösterisi gerçekleştiridi ve gösteriye Türkiye Sevdalıları Wuppertal Derneği ile çevre sakinleri destek verdi.

Ailesinden alınarak Alman bir aileye verildiği bilinen 4 günlük bebeğin dedesi Ömer Bilgiç, bu gösteriyi sadece torunu için değil, bundan sonra benzer olayların da önüne geçmek için düzenlediklerini duyurdu.

“ALMANYA’DA BÖYLE MAĞDUR EDİLEN YÜZLERCE AİLE VAR”

Dairenin, kızının daha önce psikolojik tedavi görmesinin bahane ederek bebeği kendilerinden almak istediklerini dile getiren Bilgiç, “Bebeğin alınmasına asla izin vermedik. Kızım bebeğine bakamasa bile ben bakarım, eşim bakar. Almanya’da bizim gibi mağdur olan yüzlerce aile var.” dedi.

JUGENDAMT, BEBEĞİ KAÇIRIP ALMAN BİR AİLEYE VERDİ

Dede Bilgiç, “Bizi hastanede kandırarak 4 günlük çocuğumuzu bizden alıp kaçırdılar. Henüz yeni doğmuş bir bebeğin annesinin ona bakıp bakamayacağına nasıl karar veriyorlar? 4 günlük çocuğu “ateşine bakacağız” diye alıp üst kata çıkarıyorlar ve sonra Jugendamt’ın bebeği aldığını söylüyorlar. Daha sonra bebeği Alman bir aileye verdiklerini öğreniyoruz.” diye konuştu.

Türkiye Sevdalıları Wuppertal Derneği Başkanı Murat Güneş ise Almanya’da özellikle yabancı kökenli ailelerin gençlik daireleri tarafından bu tür haksızlıklara maruz kaldığını belirterek, bu vahim olayda aileye destek vermek için bu gösteriyi düzenlediklerini dile getirdi.

“4000 BEBEK BU ŞEKİLDE ALMANLARA VERİLDİ: BU HRİSTİYANLAŞTIRMA PROJESİ”

Şimdiye kadar 4 bin bebeğin bu şekilde Müslüman ailelerden alınarak Almanlara verildiğini söyleyen Güneş, bunu Müslüman çocukları Hristiyanlaştırma projesi olarak değerlendirdi.

Alman gençlik dairesi
Almanya
Heilbronn
Jugendamt
türk aile
Türkiye Sevdalıları Wuppertal Derneği
Bunlara da bakın: