Tümgeneral Mikola Jirnov: İşgalci Rus askerlerinin Kıyiv'e saldıracak gücü yok

Güncel
Manas
15 Mart 2022, 01:10
Manas
15 Mart 2022, 01:10

Ukrayna Silahlı Kuvvetleri, savunmayı sürdürüp Rus ordusuna önemli kayıplar verdirmeye devam ediyor. Kıyiv Şehri Askeri İdaresi başkanı Tümgeneral Mikola Jirnov, işgalci Rus güçlerinin iletişimini, askeri teçhizat ve tanklarını yok ettiklerinin altını çizerek, “İşgalci askerler için her gün cehennemdir. Çünkü silahlı kuvvetler ve Bölge Savunma askerleri düşman askerlerini içeriden yok etmeye devam ediyor.” dedi.

Rus ordusunun Ukrayna saldırmasının 20. gününde Rus güçlerinin saldırısı sürerken, Ukrayna birlikleri Ruslara kayıp verdirmeye devam ediyor. Kıyiv Şehri Askeri İdaresi başkanı Tümgeneral Mikola Jirnov, 14 Mart 2022 tarihinde başkent Kıyiv’in kuzey kesiminin yakınlarında yer alan Irpin-Buça-Gostomel, Jitomir otoyolu, Makariv ve Vışgorod bölgesinin en tehlikeli noktalar olduğunu duyurdu. Bu yönde tam ölçekli bir savaşın başlangıcında, düşmanı sınırda durdurmak için yeterli sayıda Ukrayna askerinin yoğunlaştığının altını çizdi.

Генерал Жирнов очолив Київську міську військову адміністрацію - «ФАКТИ»

TÜMGENERAL JİRNOV: İŞGALCİLERİN KIYİV’E SALDIRACAK GÜCÜ YOK

Kıyiv Şehri Askeri İdaresi başkanı Tümgeneral Mikola Jirnov, İşgalci Rus güçlerin iletişimini, askeri teçhizat ve tanklarını yok ettiklerine dikkat çekerek, “Şu anda işgalciler yeterli kaynağa sahip değil. Düşmanın sinir ve psikolojik durumu son derece düşüktür. Bu moral, onların görevlerini yerine getirmesine izin vermez. Bu bağlamda işgalciler, Başkent’e bu yönde taarruzunu askıya alıyor ve saldıracak gücü kalmadı. Tekrar ediyorum, düşmanın taarruza devam edecek gücü yok.” ifadesini kullandı. Ayrıca Tümgeneral Jirnov, bu yüzden işgalci Rus birliklerinin Irpin Nehri’nin sınırlarına ulaşabildiğini kaydetti.